Na hlavný obsah

VIDEO: V Londýne vyčíňal muž s mečom, 14-ročný chlapec útok neprežil

Ďalší štyria ľudia utrpeli zranenia.

Štrnásťročný chlapec zomrel a ďalší štyria ľudia boli zranení po utorkovom (30. 4.) útoku muža ozbrojeného mečom v severovýchodnom Londýne. Medzi zranenými sú dvaja policajti.

Pravdepodobného páchateľa zatkla polícia, útok nie je vyšetrovaný ako terorizmus. Informovali o tom agentúry.

„S veľkým zármutkom môžem potvrdiť, že jeden zo zranených pri útoku, 13-ročný chlapec, zomrel,“ uviedol podľa agentúry AFP policajný komisár Stuart Bell. Polícia následne vek zosnulého korigovala. Z rozhovoru s rodinou podľa nej vyplynulo, že chlapec mal 14 a nie 13 rokov, uviedla stanica BBC.

Úrady predtým v súvislosti s incidentom pri stanici metra Hainault hovorili o piatich zranených prevezených do nemocnice.

Šesťdesiattriročného muža zatkli po tom, ako polícia prišla na miesto incidentu blízko stanice metra Hainault, kde našlo auto do domu.

„Nedomnievame sa, že by širšiemu okoliu hrozilo naďalej nebezpečenstvo,“ uviedol v skoršom policajnom vyhlásení Ade Adelekan z metropolitnej polície. Tá tiež uviedla, že incident zrejme nesúvisí s terorizmom a že nepátra po ďalších podozrivých.

Snímky zverejnené v britských médiách ukazujú muža v žltej mikine s kapucňou, ako drží dlhý meč alebo nôž a prechádza blízko domov v oblasti. Podľa svedkov polícia pri prenasledovaní na podozrivého kričala, aby odložil zbraň, uviedla agentúra AP.

Premiér Rishi Sunak na sociálnej sieti X označil incident za „šokujúci“ a uviedol, že „takéto násilie nemá v našich uliciach miesto“. Londýnsky starosta podľa BBC uviedol, že smrť dieťaťa mu „láme srdce“. Vyslovil tiež uznanie zasahujúcim policajtom za ich hrdinstvo pri ochrane verejnosti pred útočníkom.

Moje odložené články

    Viac

    Najčítanejšie

    Nové v rubrike Svet