Na hlavný obsah

Blesk zasiahol v Drážďanoch desať ľudí, dvoch museli oživovať

Ako presne k nešťastiu došlo, vyšetruje polícia.

Blesk zasiahol v Drážďanoch desať ľudí, dvoch museli oživovať
Ilustračná snímka blesku. Foto: Unsplash

Zásah blesku si v pondelok (20. 5.) v podvečer v Drážďanoch vyžiadal desať zranených, z ktorých dvoch museli záchranári oživovať. Štyria zranení zostávajú v ohrození života, informovala agentúra DPA a rozhlasová a televízna stanica MDR.

Blesk zasiahol trávnatú oblasť pri Labe neďaleko centra saskej metropoly počas búrky po 17.00 h. Na miesto potom dorazili desiatky záchranárov a tiež vrtuľník.

„Keď sme prišli na miesto zásahu, vyzerala situácia tak, že na zemi ležali štyria ľudia. Dvom sa zastavil krvný obeh. Museli sme ich okamžite resuscitovať,“ opísal hovorca záchranárov Michael Klahre, podľa ktorého vyhlásili stav veľkého počtu zranených, ktorý umožňuje postihnutých dostať čo najrýchlejšie do nemocníc. V zdravotníckych zariadeniach skončilo všetkých desať zranených.

Medzi zranenými, ktorí sú vo veku 26 až 41 rokov, je sedem mužov a tri ženy. Dvaja muži, ktorých zdravotníci museli oživovať, majú 27 a 30 rokov

Ľudia, ktorí nie sú v ohrození života, sa podľa médií sťažovali na typické príznaky po zásahu bleskom, ako je brnenie končatín. Záchranári apelovali na to, aby zdravotnú starostlivosť v prípade ťažkostí okamžite vyhľadali aj všetci ostatní ľudia, ktorí sa na mieste nachádzali.

Ako presne k nešťastiu došlo, vyšetruje polícia.

Moje odložené články

    Viac

    Najčítanejšie

    Nové v rubrike Svet