Na hlavný obsah

Voľby 2024

Oficiálne výsledky Eurovolieb 2024 na Slovensku

Eurovoľby

Cenu MVP získal švajčiarsky útočník Fiala, v All Star tíme aj dvaja čerství majstri sveta

Fiala pomohol Švajčiarom k striebru 13 kanadskými bodmi.

Cenu MVP získal švajčiarsky útočník Fiala, v All Star tíme aj dvaja čerství majstri sveta
Na snímke Švajčiar Kevin Fiala. Foto: TASR/AP

Švajčiarsky hokejový útočník Kevin Fiala sa stal najužitočnejším hráčom 87. MS v hokeji. S 13 kanadskými bodmi za sedem gólov a šesť asistencií bol najproduktívnejší hráč svojho tímu, ktorý doviedol k zisku strieborných medailí.

V produktivite šampionátu bol druhý za Američanom Mattom Boldym (6+8), ktorý však odohral o jeden duel viac. Fiala sa ku švajčiarskemu tímu pripojil až pred tretím zápasom.

Vedenie „Helvétov“ malo o Fialu záujem okamžite po vyradení jeho tímu Los Angeles Kings v prvom kole play off NHL. Dvadsaťsedemročný krídelník však prisľúbil príchod až po tom, ako jeho manželka Jessica porodí a všetko prebehne bez komplikácií. Stalo sa tak 12. mája, keď priviedla na svet dievčatko Masie-Mae.

Fiala sa stal zároveň aj najlepším útočníkom šampionátu podľa direktoriátu IIHF a dostal sa aj do najlepšej šestky podľa hlasovania akreditovaných novinárov. Český brankár Lukáš Dostál, ktorý si na MS trikrát pripísal čisté konto, bol najlepší brankár turnaja a zároveň aj člen All Star tímu.

Najlepší na svojom poste bol aj švajčiarsky útočník Roman Josi, ktorý sa takisto dostal aj do najlepšej šestky. V nej figuroval aj švédsky obranca Erik Karlsson, najlepší strelec turnaja s deviatimi gólmi Kanaďan Dylan Cozens a český útočník Roman Červenka.

Moje odložené články

    Viac

    Najčítanejšie

    Nové v rubrike Šport