Na hlavný obsah

Česká polícia rieši podvody s falošnými vstupenkami na MS v hokeji

Škoda podľa polície prevyšuje 2 milióny českých korún.

Česká polícia rieši podvody s falošnými vstupenkami na MS v hokeji
Ilustračná snímka - vstupenky na hokejový zápas. Foto: TASR/František Iván

Česká polícia rieši prípady podvedených hokejových fanúšikov, ktorí si kúpili falošné vstupenky na zápasy prebiehajúceho šampionátu. V Prahe doteraz odhalili približne 600 falošných vstupeniek, v Ostrave 63. Škoda podľa polície prevyšuje dva milióny korún (viac ako 80 000 eur). Uviedla to vo štvrtok (23. 5.) v tlačových správach.

Pražským kriminalistom sa podarilo počas niekoľkých dní objasniť viaceré prípady sériového predaja týchto lístkov. Najskôr odhalili dvoch mužov z Prahy, ktorí sa „špecializovali“ na predaj vstupeniek na aktuálne hokejové majstrovstvá. Muži vstupenky predávali za 3 000 až 4 000 korún (120 až 160 eur) a celkovo si tak podľa polície zarobili asi 300 000 až 400 000 korún (12 až 16-tisíc eur). Obaja sa k činu priznali.

Odlišný prípad odhalili v Juhočeskom kraji. Zadržaný muž tam podľa zistení polície na podvodoch so vstupenkami zarábal niekoľko rokov. Predával falošné lístky nielen na hokejové zápasy, ale aj na ďalšie veľké športové a kultúrne podujatia. Všetkých troch polícia obvinila z trestného činu podvodu.

Kriminalisti v Moravskosliezskom kraji zatiaľ zaznamenali 63 prípadov predaja falošných vstupeniek s úhrnnou škodou 160 000 korún (okolo 6 400 eur). „Poškodení nenakupovali na oficiálnych stránkach predajcu, ale najmä na internetových inzertných portáloch, ale tiež cez sociálne siete. V niektorých prípadoch im lístky po zaplatení neboli ani dodané,“ uviedla krajská polícia.

Podarilo sa jej vypátrať jedného predajcu, 24-ročného muža z Ostravy, ktorý si na sociálnych sieťach vytvoril účty, kde vstupenky ponúkal. Poškodeným ich však po zaplatení nedodal. Podľa kriminalistov ponúkal lístky aj na ďalšie športové a kultúrne akcie.

Českí policajti upozornili fanúšikov, aby si vstupenky kupovali len u oficiálnych predajcov a neriskovali, že prídu o peniaze.

Moje odložené články

    Viac

    Najčítanejšie

    Nové v rubrike Šport