Na hlavný obsah

Voľby 2024

Oficiálne výsledky Eurovolieb 2024 na Slovensku

Eurovoľby

Česko sprísňuje bezpečnostné opatrenia počas MS v hokeji. Reagujú na atentát na R. Fica

Českí politici absolvovali školenie o bezpečnosti.

Česko sprísňuje bezpečnostné opatrenia počas MS v hokeji. Reagujú na atentát na R. Fica
Ilustračná snímka - fanúšikovia počas hokeja na štadióne v Ostrave. Foto: TASR

V reakcii na stredajší (15. 5.) atentát na slovenského premiéra Roberta Fica česká polícia sprísňuje bezpečnostné opatrenia na majstrovstvách sveta v ľadovom hokeji, a to najmä v Ostrave, kde hrá aj slovenský tím. Vo štvrtok (16. 5.) to potvrdil hovorca Policajného prezídia ČR Jakub Vinčálek. Dodal, že po útoku absolvovali školenie o bezpečnosti aj českí politici.

Policajný prezident hovoril krátko po útoku o prijímaných opatreniach s riaditeľom Ochrannej služby PČR. Počas dňa o téme v širších súvislostiach rokoval v rámci pravidelnej porady prezídia s krajskými riaditeľstvami a ďalšími útvarmi polície.

S informáciami o útoku pracujú od stredy (15. 5.) podľa Vinčálka aj velitelia bezpečnostných opatrení v rámci šampionátu v ľadovom hokeji, ktorý sa tento rok odohráva v Prahe a v Ostrave. Slovenskí reprezentačný tím hrá v základnej skupine v druhom menovanom meste.

„Tu ide predovšetkým o zvýšenú ostražitosť, keďže stále platí, že informácie o tom, že by podobný útok hrozil aj na našom území, nemáme,“ spresnil hovorca.

Dodal, že vrcholní českí politici dostali po atentáte na Fica školenie o bezpečnosti. „Jednotliví vedúci ochranných tímov s chránenými osobami krátko po tomto útoku opätovne prešli všetky pravidlá poskytovania osobnej ochrany, a to vrátane tých, ktoré majú vzťah k účasti na verejných akciách,“ dodal Vinčálek.

Český premiér spôsob práce meniť nebude

Český premiér vo štvrtok povedal, že on spôsob svojej práce meniť nebude a ďalej sa chce stretávať s ľuďmi.

Polícia dodala, že situáciu vo vzťahu k útoku na Fica pozorne sleduje a vyhodnocuje prípadné riziká, ktorým prispôsobuje všetky opatrenia. Rovnako sleduje aj dianie v online priestore predovšetkým v súvislosti s množstvom príspevkov, ktoré čin schvaľujú.

„Príspevky vyhodnocujeme s ohľadom na prípadnú trestnoprávnu zodpovednosť. Všetkých vyzývame, aby sa obdobných, hoci len nevkusných komentárov, zdržali,“ uviedla česká polícia.

Moje odložené články

    Viac

    Najčítanejšie

    Nové v rubrike Svet