Na hlavný obsah

Craig Ramsay nehľadal výhovorky po zápase s Nemeckom. Príčin prehry bolo podľa neho niekoľko

Výsledok "coach's challenge" sklamal tím, no podľa Craiga Ramsayho boli príčiny iné.

Craig Ramsay nehľadal výhovorky po zápase s Nemeckom. Príčin prehry bolo podľa neho niekoľko
Na snímke tréner Slovenska Craig Ramsay (hore druhý zľava), jeho asistent Ján Pardavý (hore vľavo), dolný rad zľava kapitán Tomáš Tatar, Peter Cehlárik, Mário Grman, Michal Ivan a Andrej Kudrna. Foto: TASR

Výsledok „coach’s challenge“ sklamal slovenský tím, no podľa trénera hokejovej reprezentácie Craiga Ramsayho boli príčiny prehry s Nemeckom (4:6) iné.

Tzv. trénerská výzva, po ktorej slovenský tím siahol po inkasovanom góle na 0:1 v oslabení, vyústila do ďalšieho menšieho trestu, z ktorého rezultoval druhý gól. Hoci na oba Slováci dokázali odpovedať, proti neobľúbenému súperovi, s ktorým prehrali už osem z desiatich zápasov na MS, zaostali.

Po bezgólovej prvej tretine sa desaťgólový duel naštartoval v polovici druhej časti. Dominik Kahun zblízka dorazil puk do bránky, no podľa slovenskej striedačky sa tak stalo aj vďaka kontaktu súperovho hráča s brankárom Stanislavom Škorvánekom.

Nasledovala trénerská výzva, ktorá nepotvrdila porušenie pravidiel a nasledoval ďalší menší trest, ktorý v súčte s pokračujúcim trestom Petrom Čerešňáka znamenal ďalšie oslabenie o dvoch hráčov.

„My sme to videli úplne jasne. Videli sme kontakt v bránkovisku a situáciu, v ktorej Stano nemohol spraviť zákrok, aby zabránil gólu. Pre nás to bolo úplne jasné. Z toho, čo sme my videli, to bolo z nášho pohľadu jasné bránenie v bránkovisku. Boli by sme bojácni, ak by sme do toho nešli. Chalani to videli rovnako,“ uviedol Peter Frühauf.

Za stavu 0:2 sa Slováci herne naštartovali a gólmi Mareka Hrivíka a Martina Fehérváryho krátko po sebe vyrovnali na 2:2. „Boli úseky, keď sme boli lepší a mali sme šance. Aj štatistika striel hovorí o tom, že sme mali istú prevahu. Žiaľ, keď sme spravili chybičku, tak nás súper potrestal,“ uviedol Frühauf po zápase, v ktorom Slováci prestrieľali súpera 39:22.

Prehra s Nemeckom, ktoré je predpokladaný priamy konkurent SR v boji o postup do štvrťfinále, je dvojnásobne nepríjemná.

„Je to nepríjemnosť hneď na úvod. Treba však povedať, že sme čelili kvalitnému súperovi, ktorý hral agresívne a fyzicky. Teraz je na nás, ako sa dáme dokopy. V nedeľu nás čaká Kazachstan, ktorý bude tiež nepríjemný. Zápas s Nemeckom nám ukázal, že na tomto fóre si nemôžeme vziať „voľno,“ ale vždy sa musíme sústrediť a uvedomovať si, že kvalita súpera je vysoká a dokáže nás potrestať,“ konštatoval Frühauf, ktorý nepotvrdil, ale ani nevyvrátil možné zmeny v zostave v nedeľňajšom zápase s Kazachstanom (od 12.20).

Podľa hlavného trénera Craiga Ramsayho bolo niekoľko príčin prehry: „Otvárali sme priestory v našej tretine a boli sme často pozadu. Začali sme hľadať výhovorky a s tým ja nie som spokojný. K tomu hráčov nevediem. Pre mňa je dôležité, aby si každý hráč povedal, že vie hrať lepšie a byť prospešnejší pre spoluhráčov a pre tím. Je to aj o budovaní tímu. Viacerí hráči prišli neskôr a niekedy je to náročnejšie. Ukázalo sa to v tomto zápase. Je to o tom, aby sme znovu hrali náš štýl hry a spoločne útočili a zároveň spoločne všetci piati bránili.“

Moje odložené články

    Viac

    Najčítanejšie

    Nové v rubrike Šport