Dáni odštartovali šampionát triumfom nad Rakúskom, krídelník Blichfeld s troma bodmi

Severania potvrdili rolu favorita.

Dánski hokejisti oslavujú po strelení gólu. Foto: SITA/AP Photo/Petr David Josek

Hokejisti Dánska odštartovali svoje účinkovanie v základnej A-skupine na MS triumfom nad Rakúskom 5:1. Severania v Prahe kontrolovali hru počas celého duelu a potvrdili rolu favorita. Krídelník Joachim Blichfeld zaznamenal dva góly a asistenciu.

Dáni sa o necelých 24 hodín neskôr stretnú s Kanadou, Rakúšania tiež nastúpia na svoj druhý zápas v nedeľu (12. 5.), keď ich o 20.20 čaká Švajčiarsko.

Od úvodu sa hral svižný hokej, v ktorom dominoval boj o stredné pásmo. Priebeh prvej tretiny zmenili vylúčenia, Dáni sa dostali do vedenia v hre 4 na 4, keď M. Lauridsen na dvakrát pretlačil puk do siete.

Krátko na to Storm v oslabení zvýšil na 2:0. Rakúšanov vrátil do zápasu Ganahl, ktorý 25 sekúnd pred koncom prvej časti prekonal Dichowa.

Severania kontrolovali hru a na konci druhej tretiny Blichfeld strelou z prvej upravil na 3:1. Dáni v tretej pokračovali v aktivite, súpera nepúšťali do šancí a pridali ďalšie dva góly.

V 54. minúte sa presadil Scheel a 63 sekúnd pred sirénou Blichfeld pridal v presilovej hre svoj druhý presný zásah.