Na hlavný obsah

Voľby 2024

Oficiálne výsledky Eurovolieb 2024 na Slovensku

Eurovoľby

Finále Ligy majstrov bude v roku 2026 hostiť Puskás Aréna v Budapešti. Rok 2027 je stále otázny

Rozhodnutie o dejisku v roku 2027 UEFA odložila na september.

Finále Ligy majstrov bude v roku 2026 hostiť Puskás Aréna v Budapešti. Rok 2027 je stále otázny
Futbalová Puskás Aréna v Budapešti. Foto: Facebook/Puskás Aréna

Dejiskom finále futbalovej Ligy majstrov v roku 2026 bude Puskás Aréna v Budapešti. Rozhodla o tom exekutíva Európskej futbalovej únie (UEFA) na svojom stredajšom (22. 5.) zasadnutí v Dubline.

Zároveň odložila svoj verdikt o pridelení organizácie finále LM v roku 2027 talianskemu Milánu vzhľadom na nejasnosti ohľadom budúcnosti San Sira.

Puskás Aréna a San Siro boli jediní dvaja kandidáti na zatiaľ nepridelené finálové duely LM. Najbližšie finále bude hostiť londýnske Wembley, o rok neskôr vyvrcholí najprestížnejšia klubová súťaž súbojom v mníchovskej Allianz Arene.

San Siro, oficiálne Štadión Giuseppeho Meazzu, patrí mestu Miláno a už dlhší čas mu hrozí zbúranie. Jeho nájomníci AC a Inter si v súčasnosti hľadajú domovské štadióny, ktoré budú v ich vlastníctve.

UEFA vzhľadom na nevyjasnenú situáciu odložila rozhodnutie o dejisku finále LM 2027 na september, keď už exekutíva UEFA bude mať od Talianskej futbalovej federácie konkrétne informácie o plánoch na renováciu ikonického štadióna.

San Siro s kapacitou 75 000 miest by mohlo hostiť finále Ligy majstrov, resp. predchodcu Európskeho pohára majstrov už piatykrát v histórii. V roku 2026 pritom bude dejiskom otváracieho ceremoniálu ZOH 2026, pripomenula AP.

Finále Európskej ligy

Finále Európskej ligy vo futbale sa bude v roku 2027 konať vo Frankfurte nad Mohanom. Nemecké mesto bude hostiť finále EL tretíkrát v histórii, v roku 2010 bol dejiskom Hamburg, pred štyrmi rokmi súťaž vyvrcholila v Kolíne nad Rýnom.

UEFA takisto určila, že finále EL v roku 2026 sa uskutoční v Istanbule na štadióne Besiktasu. Turecká metropola dostala v hlasovaní prednosť pred Bukurešťou. Istanbul bude aj dejiskom finále Európskej konferenčnej ligy o rok neskôr. V roku 2026 bude finále EKL hostiť Lipsko, informovala agentúra DPA.

UEFA už dávnejšie rozhodla, že v roku 2025 sa finále Európskej ligy uskutoční na štadióne v Bilbau. Ten bude hostiť budúci týždeň aj finále ženskej Ligy majstrov.

Moje odložené články

    Viac

    Najčítanejšie

    Nové v rubrike Šport