Na hlavný obsah

Voľby 2024

Oficiálne výsledky Eurovolieb 2024 na Slovensku

Eurovoľby

Fíni si po úvodnej prehre na MS napravili chuť. Veľkú Britániu vysoko deklasovali

Hetrikom sa blysol Oliver Kapanen.

Fíni si po úvodnej prehre na MS napravili chuť. Veľkú Britániu vysoko deklasovali
Hokejisti Fínska a Veľkej Británie. Foto: TASR/AP

Fínski hokejisti si na MS pripísali prvé víťazstvo. V nedeľnom (12. 5.) stretnutí pražskej A-skupiny deklasovali Veľkú Britániu 8:0. „Suomi“ po postupnom rozbehu zlomili v druhej tretine piatimi gólmi odpor súpera a totálne ovládli dianie na ľade. Hetrikom sa blysol Oliver Kapanen.

Fínov čaká ďalší zápas v pondelok (13. 5.), o 16.20 h narazia na Nórov. Briti, ktorí čakajú na prvý bod na šampionáte, sa v stredu (15. 5.) o 20.20 stretnú so Švajčiarskom.

Fíni mali podľa očakávania od úvodu prevahu, no Briti dokázali v prvej tretine ešte tlmiť ich ofenzívne snahy. Favorit však bol trpezlivý, čakal na svoju šancu a tá prišla v 17. minúte, keď Kapanen šikovným tečom Kaskiho strely otvoril skóre.

V druhej časti severania využili, že súper mal ďalej striedačku, dlhým držaním puku ho vyšťavili a začali mu zasadzovať jeden gólový úder za druhým. Na 2:0 zvýšil ďalším úspešným tečom Puljujärvi, tretí zásah pridal v presilovke Innala.

Potom už Fíni totálne ovládli dianie na ľade, v útočnom pásme predvádzali prihrávkový kolotoč a kombináciami dusili Britov. V závere tretiny uzavrel poltucet Määttä. „Suomi“ ďalej kontrolovali priebeh a v tretej časti ešte prikrášlili triumf. Na 7:0 zvýšil Lehtonen a v 53. minúte zavŕšil svoj hetrik Kapanen.

Moje odložené články

    Viac

    Najčítanejšie

    Nové v rubrike Šport