Na hlavný obsah

Fotenie sa mu stalo osudným. Muža (†70) zabila samica losa, chcel zachytiť jej čerstvo narodené mláďatá

K tragédii došlo na Aljaške.

Fotenie sa mu stalo osudným. Muža (†70) zabila samica losa, chcel zachytiť jej čerstvo narodené mláďatá
Samica losa s mláďaťom. Foto: Profimedia

Samica losa zabila na Aljaške muža, ktorý sa pokúšal fotografovať jej čerstvo narodené mláďatá. Zviera na muža zaútočilo a spôsobilo mu smrteľné zranenia, uviedla stanica CNN. Jeho syn sa teraz snaží presvedčiť obyvateľov okolia, že samica iba chránila mláďatá a nie je nutné organizovať jej odstrel.

Sedemdesiatročný Dale Chorman sa spolu s ďalším mužom vypravil na vychádzku neďaleko svojho domu v meste Homer na juhu Aljašky. Objavili samicu s dvoma mláďatami, ku ktorým sa Chorman pokúsil priblížiť, aby ich vyfotil.

Losica na neho podľa správy miestnej polície zaútočila a kopla ho. Jeho telo previezli na pitvu, aby sa zistila presná príčina úmrtia. Druhý muž vyviazol bez zranení.

Losie samice na Aljaške môžu podľa miestnej správy vážiť vyše 350 kilogramov a dorastať výšky viac ako 180 centimetrov. Ak pri sebe majú mláďatá, môžu zaútočiť na človeka, ktorý sa k nim priblíži.

„Ten los je v tom zjavne nevine. Susedom, ktorí majú obavy, hovorím, prestaňte primitívne špargľovať zbraňami. Nie je nutné, aby matka tých kopytníkov zomrela. Iba chránila svojich potomkov, „napísal vo vyhlásení Chormanov syn Nathan.

Uviedol, že jeho otec bol skúseným znalcom prírody, ale že ho stretnutie s osudom rodinou zaskočilo. Sám by však svoj osud akceptoval, dodal syn.

Moje odložené články

    Viac

    Najčítanejšie

    Nové v rubrike Svet