Na hlavný obsah

Moderátor vyzval poslucháčov rádia na odstránenie belgického premiéra. Reagoval tým na atentát na R. Fica

Neskôr povedal, že išlo o nemiestny vtip a ospravedlnil sa.

Moderátor vyzval poslucháčov rádia na odstránenie belgického premiéra. Reagoval tým na atentát na R. Fica
Na snímke predseda vlády Belgického kráľovstva Alexander De Croo. Foto: TASR/Martin Baumann

Belgický premiér Alexander De Croo podal vo štvrtok sťažnosť na rozhlasového moderátora, ktorý poslucháčov vyzýval na jeho „odstránenie“.

Nemenovaný moderátor, ktorého vyšetruje polícia, sa tak vyjadril v súvislosti so stredajším atentátom na slovenského premiéra Roberta Fica.

Neskôr povedal, že išlo o nemiestny vtip a ospravedlnil sa, flámska stanica Waregem1 ho však okamžite suspendovala, píše agentúra AFP.

„Všetkým, ktorí uvažujú o streľbe na Alexandra De Crooa, ale neodvážia sa kvôli bezpečnostným opatreniam okolo neho, odkazujem: Vidíte, že je možné strieľať premiéra. Takže hovorím: Do toho,“ povedal v stredu zmienený moderátor počas vysielania, informuje agentúra DPA. V príspevku priamo reagoval na stredajší atentát na slovenského premiéra Fica.

Flámska stanica Waregem1 vo štvrtok oznámila, že moderátor bol po zmienenom „nemiestnom vyhlásení“ okamžite suspendovaný.

Samotný moderátor sa poslucháčom ospravedlnil, pričom tvrdil, že vyjadrenie myslel žartovne. Podľa svojho zamestnávateľa však úplne zle odhadol načasovanie aj kontext a nemal sa takto vyjadriť.

Moje odložené články

    Viac

    Najčítanejšie

    Nové v rubrike Slovensko