Na hlavný obsah

Voľby 2024

Oficiálne výsledky Eurovolieb 2024 na Slovensku

Eurovoľby

Na jednom z bratislavských mostov vyhlásili mimoriadnu situáciu. Jeho technický stav je veľmi zlý

Prejazd pre vozidlá nad 7,5 tony zakážu s výnimkou MHD.

Na jednom z bratislavských mostov vyhlásili mimoriadnu situáciu. Jeho technický stav je veľmi zlý
Most na Hradskej ulici Foto: Bratislava - hlavné mesto SR

Na moste na Hradskej ulici v bratislavskej Vrakuni vyhlásilo v piatok (17. 5.) hlavné mesto, po posúdení jeho aktuálneho stavu, mimoriadnu situáciu.

Zároveň bude od pondelka (20. 5.) zakázaný prejazd pre vozidlá nad 7,5 tony, s výnimkou mestskej hromadnej dopravy (MHD). Informoval hovorca Bratislavy Peter Bubla. Most čaká komplexná modernizácia.

„S účinnosťou od piatka vyhlasujeme mimoriadnu situáciu. To nám umožňuje operatívnejšie spustiť sériu krokov na zabezpečenie prevádzky mosta a následnej modernizácie,“ skonštatoval Bubla. Dodal, že sa to týka aj prekládky inžinierskych sietí, ktoré v súčasnosti vedú cez most.

Na základe prepočtu zaťažiteľnosti, ktorý realizovala Žilinská univerzita, od budúceho týždňa na moste zakážu prejazd vozidlám nad 7,5 tony. Výnimku budú mať len vozidlá MHD.

V takomto režime bude most fungovať do jeho plánovanej komplexnej modernizácie, projekt ktorej hlavné mesto pripravuje. Most však bude naďalej prejazdný pre autá a vozidlá do 7,5 tony, cyklistov či chodcov.

Ide o ďalší nevyhnutný krok v súvislosti s avizovanou rekonštrukciou mosta. „Viac ako polstoročie jeho využívania a dodatočné zásahy si vybrali svoju daň a podpísali sa pod skutočne zlý technický stav mosta,“ poznamenal Bubla.

Aby však most mohli obyvatelia do jeho obnovy naďalej využívať, v predchádzajúcich týždňoch hlavné mesto uzavrelo a postupne demontuje drevené časti lávok pre peších, čím most čiastočne odľahčili.

Vrakuňa žiadala magistrát o obnovu mosta. V roku 2022 prešiel komplexnou prehliadkou a stavebno-technický stav mosta je v stupni VI., čo podľa technických podmienok znamená veľmi zlý. Po VI. stupni nasleduje VII. stupeň, čo už predstavuje havarijný stav mosta.

Moje odložené články

    Viac

    Najčítanejšie

    Nové v rubrike Regióny