Na hlavný obsah

Na juhu Slovenska sa zrazil kamión s vlakom, hlásia zranených a dopravné komplikácie

Premávka vlakov je prerušená.

Na juhu Slovenska sa zrazil kamión s vlakom, hlásia zranených a dopravné komplikácie
Nehoda vlaku a kamióna si vyžiadala zranených. Foto: Polícia SR - Trnavský kraj

Vo Veľkom Mederi v okrese Dunajská Streda sa na Komárňanskej ulici na železničnom priecestí zrazil kamión s vlakom.

Operačné stredisko záchrannej zdravotnej služby (OS ZZS) SR tam poslalo záchranársky vrtuľník a tri pozemné ambulancie. OS ZZS SR o tom informovalo na sociálnej sieti.

„Z miesta sú hlásené tri zranené osoby,“ priblížili záchranári. Premávku vlakov podľa dopravného servisu Zelená vlna RTVS museli prerušiť. Upozorňuje na meškanie či výpadky spojov. V úseku je takisto blokovaný jeden pruh.

„V úseku Zemianska Olča – Veľký Meder sa zrazil vlak REX 1448 s kamiónom na priecestí. Na mieste sa vykoľajila súprava vlaku,“ uviedli Železnice SR. Je preto podľa nich prerušená doprava od 16.40 h. Pre cestujúcich sa zabezpečuje náhradná autobusová doprava.

Vo vlaku sa podľa informácie Krajského riaditeľstva Policajného zboru v Trnave malo v čase zrážky nachádzať zhruba 50 ľudí.

Rušňovodič a jeden cestujúci utrpeli zranenia, s ktorými ich pozemní záchranári previezli do dunajskostredskej nemocnice. Zraneného kamionistu letecky previezli do nemocnice v Bratislave. Dychové skúšky na alkohol boli u 55-ročného kamionistu aj 31-ročného rušňovodiča negatívne, potvrdila polícia.

Moje odložené články

    Viac

    Najčítanejšie

    Nové v rubrike Slovensko