Na hlavný obsah

Počet obetí ruského útoku na hypermarket v Charkove stúpol na 11. Zasiahli ho dve navádzané bomby

Zelenskyj útok označil za podlý.

Počet obetí ruského útoku na hypermarket v Charkove stúpol na 11. Zasiahli ho dve navádzané bomby
Hasiči zasahujú po bombovom útoku na hypermarket v Charkove. Foto: TASR/AP

Na 11 sa zvýšil počet obetí sobotného ruského útoku na hypermarket v meste Charkov na severovýchode Ukrajiny. Oznámil to v nedeľu (26. 5.) gubernátor Charkovskej oblasti Oleh Synehubov. Informovala o tom agentúra AFP.

Hypermarket zasiahli podľa ukrajinských predstaviteľov dve ruské navádzané bomby. Na ploche 10-tisíc štvorcových metrov v dôsledku útoku vypukol rozsiahly požiar, ktorý sa neskôr podarilo uhasiť.

„Počet obetí v (hypermarkete) Epicentr sa, žiaľ, zvýšil na 11,“ napísal Synehubov v príspevku na platforme Telegram. Medzi mŕtvymi sú aj dvaja zamestnanci tohto hypermarketu so stavebninami, dodal.

Ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj odsúdil útok ako „podlý“. Podľa jeho sobotného (25. 5.) vyjadrenia sa vo veľkoobchode mohlo v čase úderu nachádzať viac ako 200 ľudí.

Útok na hypermarket v Charkove odsúdil aj francúzsky prezident Emmanuel Macron. „Francúzsko cíti bolesť Ukrajincov a zostáva plne mobilizované po ich boku,“ uviedol v príspevku na sociálnej sieti X.

Druhé najväčšie ukrajinské mesto Charkov, kde stále žije vyše jeden milión ľudí, leží pri hraniciach s Ruskom a pravidelne sa stáva terčom raketových útokov ruských síl.

Moje odložené články

    Viac

    Najčítanejšie

    Nové v rubrike Svet