Na hlavný obsah

Policajti vyšetrujú úmrtie chlapca (†15). Jeho telo našli v jednom z rodinných domov na východe Slovenska

K úmrtiu mladistvého došlo za dosiaľ presne nezistených okolností.

Policajti vyšetrujú úmrtie chlapca (†15). Jeho telo našli v jednom z rodinných domov na východe Slovenska
Ilustračná snímka. Foto: TASR

V jednom z rodinných domov v Rožňave našli telo mladistvého bez známok života. Ako pre agentúru SITA uviedla krajská policajná hovorkyňa Lenka Ivanová, hlásenie prijali od záchranárov na tiesňovej linke v utorok 21. mája popoludní.

Polícia oznámenie preverila a zistila, že k úmrtiu mladistvého došlo za dosiaľ presne nezistených okolností, na zistenie príčiny i presného času smrti bola nariadená súdna pitva. Podľa medializovaných informácií ide o 15-ročného chlapca.

„Po ukončení potrebných procesných úkonov zároveň vyšetrovateľ odboru kriminálnej polície Okresného riaditeľstva Policajného zboru v Rožňave začal trestné stíhanie pre trestný čin usmrtenia a do konania boli zároveň nateraz pribratí znalci z odboru súdneho lekárstva a nie je vylúčené, že do konania budú pribratí aj znalci z iných odvetví,“ uviedla Ivanová a dodala, že vyšetrovateľ sa prípadom intenzívne zaoberá.

„Polícia pracuje aj s verziou, že smrť maloletého môže mať súvis s požitím, resp. aplikáciou neznámej látky, potvrdenie, respektíve vyvrátenie tohto podozrenia je možné až na základe výsledkov znaleckého skúmania, ktorého súčasťou bude aj toxikologické skúmanie, a výsledkov ďalšieho vyšetrovania,“ doplnila policajná hovorkyňa.

Apelovala i na mladých ľudí, aby mysleli na svoje zdravie, kým budú experimentovať s neznámymi látkami, keďže nie každý organizmus môže užitie takejto látky zvládnuť. Ivanová sa tiež obrátila aj na rodičov, aby dávali na svoje deti pozor a všímali si zmeny v ich správaní.

„V súvislosti s vyššie uvedeným prípadom, vzhľadom na prebiehajúce vyšetrovanie nebudeme poskytovať žiadne podrobnejšie informácie, aby nedošlo k jeho prípadnému zmareniu alebo sťaženiu, a zároveň s úctou k pozostalým osobám,“ uzavrela Ivanová.

Moje odložené články

    Viac

    Najčítanejšie

    Nové v rubrike Regióny