Na hlavný obsah

Voľby 2024

Oficiálne výsledky Eurovolieb 2024 na Slovensku

Eurovoľby

Pospíšil chcel ukončiť kariéru. Teraz hrdo reprezentuje Slovensko

Po mnohých otrasoch mozgu zvažoval koniec, teraz hrá v NHL.

Pospíšil chcel ukončiť kariéru. Teraz hrdo reprezentuje Slovensko
Na snímke slovenský hokejista Martin Pospíšil. Foto: TASR/Daniel Stehlík

Po ťažkom období ešte nedávno zvažoval koniec svojej hokejovej kariéry. Cestu slovenského útočníka Martina Pospíšila si všimla aj Medzinárodná hokejová federácia (IIHF). S 24-ročným hráčom sa rozhodla natočiť video, kde sám porozprával o svojej ceste do NHL a na šampionát do Česka.

„Mal som už šesť otrasov mozgu. Piaty z nich bol dosť vážny. Nehral som štyri, či päť mesiacov. Prvé dva – tri mesiace som ani nemohol šoférovať auto a robiť normálne veci. Bolo to ťažké,“ prezradil slovenský útočník hrajúci za tím Calgary Flames.

„Bol som veľmi blízko k tomu, aby som skončil s hokejom a prestal hrať úplne. Som naozaj šťastný, kde som teraz a môžem hrať hokej a užívať si normálny život,“ uviedol Pospíšil vo videu.

Prezradil, že stále myslel pozitívne, hoci niektoré týždne boli rovnaké. Podpísanie nového kontraktu s tímom NHL Calgary Flames mu podľa jeho slov dodalo motiváciu.

Sezónu začal v AHL

Sezónu 2023/2024 začal šiestimi zápasmi v AHL v drese Calgary Wranglers. Následne bol povolaný do prvého tímu. „Naozaj si vážim, že tím Calgary vo mňa stále veril. Mal som dobré leto. Pamätám si na prvý zápas, bol som vzrušený, ale nemal som žiadny stres. Na túto chvíľu som čakal veľmi dlho,“ zaspomínal si.

Všetko sa podľa neho deje veľmi rýchlo., najprv sezóna v NHL, teraz debut na majstrovstvách sveta. „Pamätám si, keď som v televízii pozeral národný tím. Zrazu som v šatni a tiež reprezentujem našu krajinu. Hrám pred fanúšikmi, rodinou a priateľmi. Je to zvláštne,“ uznal Pošpíšil.

„Sníval som o tom a tento sen sa mi splnil. Každý deň si užívam, chcem tu byť a zabávať sa,“ dodal.

Moje odložené články

    Viac

    Najčítanejšie

    Nové v rubrike Šport