Na hlavný obsah

Predbiehala auto, vrazila do chodca na krajnici. Muž (†37) náraz neprežil

Tragická nehoda sa stala medzi Bernolákovom a Novou Dedinkou.

Predbiehala auto, vrazila do chodca na krajnici. Muž (†37) náraz neprežil
Auto po dopravnej nehode. Foto: Facebook/Polícia SR - Bratislavský kraj

Vodička pri predbiehaní druhého auta narazila do 37-ročného chodca idúceho po ľavej krajnici, ktorý mal oblečené tmavé oblečenie a nemal reflexné prvky. Muž utrpel pri zrážke zranenia nezlučiteľné so životom.

Nehoda sa stala v noci na ceste medzi obcami Bernolákovo a Nová Dedinka v okrese Senec. Informoval o tom hovorca bratislavskej krajskej polície Michal Szeiff.

„Zo strany povereného príslušníka Okresného riaditeľstva Policajného zboru v Senci bolo v tejto súvislosti začaté trestné stíhanie vo veci trestného činu usmrtenia. Presné okolnosti tohto prípadu sú predmetom vyšetrovania,“ priblížil Szeiff.

Polícia v tejto súvislosti poukazuje na používanie reflexných prvkov. Používať by sa mali počas upršaného hmlistého počasia či tmy. „V tmavom odeve vás vodič spozoruje z 18 metrov, s reflexnými prvkami ste viditeľní z diaľky 200 metrov,“ tvrdia policajti.

Zároveň doplnili, že odev v oranžovej alebo žltej farbe síce viditeľnosť zvyšuje, ale nie je dostatočnou adekvátnou náhradou reflexného prvku. Povinnosť používania reflexných prvkov podľa polície ukladá i zákon o cestnej premávke.

Moje odložené články

    Viac

    Najčítanejšie

    Nové v rubrike Regióny