Na hlavný obsah

Prokurátor chce väzbu pre obvineného z atentátu na premiéra. Rozhodne Špecializovaný trestný súd

O návrhu na vzatie obvineného do väzby bude rozhodovať v sobotu (18. 5.).

Prokurátor chce väzbu pre obvineného z atentátu na premiéra. Rozhodne Špecializovaný trestný súd
Na snímke vo vládnej limuzíne predseda vlády Robert Fico po streľbe po výjazdovom rokovaní vlády v Handlovej v okrese Prievidza v stredu 15. mája 2024. Foto: TASR/Radovan Stoklasa

Prokurátor navrhuje väzbu pre obvineného muža, ktorý v stredu (15. 5.) viacerými strelami ťažko zranil predsedu vlády SR Roberta Fica (Smer-SD).

O návrhu na vzatie obvineného do väzby bude v sobotu (18. 5.) rozhodovať Špecializovaný trestný súd (ŠTS). Informovala o tom hovorkyňa súdu Katarína Kudjáková.

„Prokurátor žiada pre obvineného väzbu z dôvodu možného úteku, ako aj z dôvodu pokračovania v trestnej činnosti, teda útekovú a preventívnu väzbu,“ priblížila hovorkyňa.

Sudca pre prípravné konanie určil termín výsluchu na sobotu doobeda. „O rozhodnutí sudcu budeme informovať,“ podotkla.

Návrh prokurátora Generálnej prokuratúry (GP) SR na vzatie obvineného Juraja Cintulu do väzby prevzal ŠTS v piatok o 13.39 h. Muž je obvinený z obzvlášť závažného zločinu úkladnej vraždy spáchaného v štádiu pokusu.

Podanie návrhu na vzatie obvineného do väzby potvrdila v piatok popoludní aj GP SR. „Orgány činné v trestnom konaní aktuálne robia všetko pre náležité objasnenie citlivej veci a spravodlivé potrestanie páchateľa. Vec je v štádiu prípravného konania, ktoré je neverejné, preto nie je možné informovať bližšie,“ uviedla hovorkyňa GP Zuzana Drobová.

Doplnila, že v prípade, keď to stav konaní dovolí, poskytne prokuratúra ďalšie podstatné faktografické informácie.

Moje odložené články

    Viac

    Najčítanejšie

    Nové v rubrike Slovensko