Na hlavný obsah

Rusi majú v bojoch na severe Ukrajiny taktické úspechy, uviedol Kyjev

Generálny štáb tiež uviedol, že ukrajinská armáda pokračuje v "stabilizácii situácie".

Rusi majú v bojoch na severe Ukrajiny taktické úspechy, uviedol Kyjev
Ukrajinci sú nútení odísť z mesta Vovčansk na severe Charkovskej oblasti. Foto: Profimedia

Ruské jednotky majú v bojoch o mesto Vovčansk na severe Charkovskej oblasti taktické úspechy, operačná situácia tam je zložitá a dynamicky sa mení. V pondelok (13. 5.) to k situácii na fronte v Charkovskej oblasti, kde Rusi v piatok (10. 5.) začali novú ofenzívu, uviedol generálny štáb ukrajinskej armády.

„Bojuje sa o prihraničné mesto Vovčansk. Nepriateľ do útoku nasadil značné sily v počte až do piatich práporov a nepozerá sa na vlastné straty,“ citovali z oznámenia ukrajinského generálneho štábu ukrajinské médiá.

Kyjev tvrdí, že za jeden deň ruská armáda v tomto úseku frontu prišla o sto ľudí, tieto údaje ale nemožno nezávisle overiť.

Generálny štáb tiež uviedol, že ukrajinská armáda pokračuje v „stabilizácii situácie“. Jednou z hlavných priorít pre ňu zostáva zachovanie životov vojakov.

Rusko tvrdí, že od piatku v prihraničnej časti Charkovskej oblasti dobylo deväť dedín. Kyjev ale počas víkendu informoval, že útoky odráža a že o dediny bojuje.

Rusko útočí aj hlbšie v Charkovskej oblasti, vrátane samotného Charkova, ktorý je druhým najväčším mestom na Ukrajine. Ten býva často terčom raketových alebo dronových útokov.

Moje odložené články

    Viac

    Najčítanejšie

    Nové v rubrike Svet