Na hlavný obsah

Slováci prvýkrát trénovali v Prahe: Návrat útočníka aj zmeny v presilovkových formáciách

Slováci veria, že silnú Kanadu môžu zdolať.

Slováci prvýkrát trénovali v Prahe: Návrat útočníka aj zmeny v presilovkových formáciách
Na snímke slovenskí hokejisti počas prvého tréningu v Prahe. Foto: TASR/Michal Runák

Slovenskí hokejisti v stredu (22. 5.) popoludní absolvovali tréning v pražskej O2 aréne, v ktorej očakávajú podporu približne 17-tisíc fanúšikov vo štvrťfinále proti Kanade. Do dejiska štvrtkového (23. 5.) zápasu (od 16.20 hod.) sa presunuli vlakom a po prvom tréningu hovorili o odhodlaní zaskočiť favorita.

„Bolo to veľmi príjemné. Očakávali sme, že by sme autobusom mohli zapadnúť v zápche, preto bol vlak najlepšia voľba,“ uviedol asistent trénera Peter Frühauf.

Obranca Šimon Nemec očakáva od Kanady podobný štýl hry než od USA, nad ktorými Slováci v základnej skupine zvíťazili 5:4 po predĺžení. „Myslím si, že tento štýl nám vyhovuje. Ak budeme hrať svoju hru, tak ich budeme trápiť. Vieme, čo máme hrať a verím, že sa to podarí. Sme správne nastavení,“ poznamenal Nemec, pre ktorého bude duel s Kanadou už tretí štvrťfinálový na MS.

Kariéra Pospíšila nie je v ohrození

Podľa Frühaufa bol stredajší tréning dôležitý z viacerých aspektov: „Potrebovali sme, aby hráči okúsili rozmery a priestory. Dĺžka a šírka ľadu môže byť rovnaká, no priestorové vnímanie môže byť iné. Takisto aj odrazy od mantinelov či ľad. Toto sme si dnes vyskúšali.“

Tréneri slovenského tímu nebudú mať vo štvrtok k dispozícii útočníka Martina Pospíšila, ktorý sa zranil v záverečnom zápase skupiny proti Švédsku (1:6) a turnaj sa pre neho skončil.

„Nemalo by to byť niečo, čo by ohrozilo jeho kariéru, no na tomto turnaji nám už nepomôže. Je nám to ľúto, pretože bol dôležitý faktor v našom tíme a práve na súpera ako Kanada by mohol platiť. Nevadí, máme tu ďalších 13 skvelých útočníkov, ktorí sú pripravení zastúpiť ho a popasovať sa o semifinále,“ poznamenal Frühauf.

Tréneri pristúpili k zmenám v presilovkových formáciách

V zostave SR by už nemal chýbať Marek Hrivík, ktorý vynechal duel so Švédskom. „Vyskytla sa možnosť mať šancu na nejaké zotavenie. Zajtra však už určite budem hrať. Celý zápas bude o trpezlivosti. Vieme, akú kvalitu majú, budú chcieť hrať ofenzívne. Najmä im nemôžeme dovoliť prečíslenia, v ktorých sú silní,“ povedal Hrivík, ktorý vo štvrtok trénoval v elitnom útoku s Petrom Cehlárikom a Jurajom Slafkovským.

Slováci sú na prebiehajúcom šampionáte najslabší tím vo využívaní presiloviek, keď zatiaľ vyťažili iba jeden gól z 23 početných výhod. Slabá úspešnosť v kombinácii s absenciou Pospíšila podnietili trénerov k zmenám v presilovkových formáciách.

Prvá trénovala v zložení Martin Fehérváry, Peter Cehlárik, Pavol Regenda, Juraj Slafkovský, Tomáš Tatar, v druhej figurovali Šimon Nemec, Marek Hrivík, Marko Daňo, Libor Hudáček a Matúš Sukeľ.

Moje odložené články

    Viac

    Najčítanejšie

    Nové v rubrike Šport