Na hlavný obsah

Symboly na tvári, alkohol a obscénny zjav: Vyše 250 ľudí zadržali v Iráne za údajnú propagáciu satanizmu

Podobné zásahy v krajine nie sú zriedkavé.

Symboly na tvári, alkohol a obscénny zjav: Vyše 250 ľudí zadržali v Iráne za údajnú propagáciu satanizmu
(Ilustračná fotografia) Foto: TASR/AP

Vyše 250 ľudí vrátane troch Európanov zadržali západne od iránskej metropoly Teherán za údajnú propagáciu satanizmu. Oznámila to v piatok (17. 5.) tamojšia polícia, informuje o tom agentúra AFP odvolávajúca sa na miestne médiá.

Polícia uviedla, že vo štvrtok neskoro večer zadržala v meste Šahriár ležiacom západne od Teheránu 146 mužov a 115 žien vrátane troch Európanov, ktorí údajne mali na oblečení, hlave, tvári či vo vlasoch satanistické symboly.

Ich zjav opísala polícia ako nežiaduci a obscénny. Dodala, že pri razii zhabala aj satanistické symboly, alkoholické nápoje či psychoaktívne látky a tiež dovedna 73 vozidiel.

AFP pripomína, že zásahy voči tzv. satanistickým zhromaždeniam nie sú v tejto hlboko konzervatívnej islamskej krajine, v ktorej dominujú šiitskí moslimovia, ničím výnimočným. Často sa pritom zameriavajú na večierky alebo koncerty, kde sa konzumuje alkohol, ktorý je v Iráne do veľkej miery zakázaný.

Iránske úrady v minulosti označovali za satanistické zhromaždenia napríklad aj rockové či heavymetalové koncerty a zatýkali na nich desiatky ľudí.

Moje odložené články

    Viac

    Najčítanejšie

    Nové v rubrike Svet