Na hlavný obsah

V tejto zostave zabojujú Slováci vo štvrťfinále proti favorizovanej Kanade

Slováci zdolali Kanadu na pôde MS naposledy vo štvrťfinále v roku 2012.

V tejto zostave zabojujú Slováci vo štvrťfinále proti favorizovanej Kanade
Na snímke sprava Michal Ivan, Libor Hudáček a kapitán Tomáš Tatar (všetci Slovensko). Foto: TASR/Michal Runák

Slovenskí reprezentanti si vo štvrťfinále MS v hokeji 2024 zmerajú sily s víťazom A-skupiny Kanadou. Ako už bolo po dopoludňajšom rozkorčuľovaní avizované, Slovci vykorčuľujú do duelu proti javorovým listom so siedmimi obrancami a trinástimi útočníkmi. Do zostavy sa vracajú Marek Hrivík a Andrej Kudrna, ktorí duel so Švédmi vynechali.

Pozíciu brankárskej jednotky bude zastávať Samuel Hlavaj, kryť chrbát mu bude Stanislav Škorvánek. Prvú obrannú dvojičku vytvorí Čerešňák s Fehérvárym, druhú Nemec a Ivan. Tretím defenzívny pár nastúpi v zložení Grman a Koch. Siedmym bekom bude Gajdoš.

Prvý útok je zložený z Cehlárika, Hrivíka a Slafkovského. Centrom druhého bude Cingel, na krídlach s Hudáčkom a Tatarom. Tretie ofenzívne trio tvorí Regenda, Čacho a Kelemen. Štvrtý útok pozostáva z Kudrnu, Sukeľa a Daňa. Trinástym útočníkom je Faško-Rudáš.

Do zostavy sa nevošiel gólman Matej Tomek a obranca Andrej Golian.

Slovensko: Hlavaj (Škorvánek) – Čerešňák, Fehérváry, Nemec, Ivan, Grman, Koch, Gajdoš – Cehlárik, Hrivík, Slafkovský – Tatar, Cingel, Hudáček – Regenda, Čacho, Kelemen – Kudrna, Sukeľ, Daňo, Faško-Rudáš

Moje odložené články

    Viac

    Najčítanejšie

    Nové v rubrike Šport