Na hlavný obsah

VIDEO: V indickom zábavnom parku vypukol požiar. Zomrelo najmenej 24 ľudí vrátane mnohých detí

Niektoré obete zhoreli na nespoznanie.

Najmenej 24 ľudí, vrátane mnohých detí, prišlo v sobotu (25. 5.) o život pri požiari v zábavnom centre pre rodiny v západoindickom štáte Gudžarát. Napísala to agentúra Reuters s odvolaním sa na miestnych činiteľov, podľa ktorých počet obetí ešte môže stúpnuť. Polícia zadržala majiteľa a manažéra centra. Príčina požiaru zatiaľ nie je známa.

Požiar podľa serveru denníka Hindustan Times prepukol popoludní miestneho času v centre v meste Rádžkót. Zábery z miesta zachytili mohutné plamene a husté oblaky dymu. Požiar zničil celú budovu centra, pri ktorom zasahuje rad hasičov a záchranárov.

„Záchranné operácie pokračujú. Požiar je pod kontrolou. Snažíme sa vyzdvihnúť čo najviac tiel. K tomuto momentu sa vyslobodilo asi 20 tiel, ktoré odoslali do nemocnice na ďalšie vyšetrovanie, „uviedla tamojšia polícia. Neskôr úrady informovali o ďalších štyroch mŕtvych. Niektoré z tiel sú spálené na nepoznanie.

Na nešťastie reagoval aj indický premiér Naréndra Módí, ktorý na X uviedol, že ho požiar veľmi rozrušil a je v myšlienkach s ľuďmi, ktorí prišli o blízkych.

Moje odložené články

    Viac

    Najčítanejšie

    Nové v rubrike Svet