Na hlavný obsah

Donald Trump vyhlásil, že by prijal pobyt za mrežami, ale verejnosť by to zrejme nepochopila

Trump deň po verdikte poroty označil proces za nespravodlivý.

Donald Trump vyhlásil, že by prijal pobyt za mrežami, ale verejnosť by to zrejme nepochopila
Donald Trump Foto: TASR/AP

Bývalý americký prezident Donald Trump v nedeľu (2. 6.) vo vysielaní stanice Fox News uviedol, že by prijal prípadný trest domáceho väzenia či pobytu za mrežami. Dodal však, že verejnosť by to pravdepodobne nepochopila a mohlo by sa to stať zlomovým momentom. O tom, čo by mohlo potom nastať, už Trump nehovoril, napísala agentúra Reuters.

Dvanásťčlenná porota vo štvrtok uznala Trumpa za vinného vo všetkých 34 bodoch obžaloby z falšovania finančných záznamov v súvislosti s platbami pornoherečke Stephanii Cliffordovej, známej tiež ako Stormy Daniels, za mlčanlivosť pred voľbami z roku 2016.

Výšku trestu sudca Juan Merchan oznámi 11. júla. Trump deň po verdikte poroty označil proces za nespravodlivý a kritizoval sudcov. Avizoval, že sa odvolá.

„Mal by byť odsúdený na trest vo väzení alebo na všeobecne prospešné práce,“ navrhla Cliffordová v rozhovore s britským bulvárnym denníkom Daily Mirror. Ideálna by podľa nej pre Trumpa bola práca v zariadení pre ženy, ktoré by si z neho mohli robiť boxovací vrece, píše agentúra AFP. Trumpovu manželku Melaniu vyzvala Cliffordová, aby exprezidenta opustila, pretože je to podľa nej odsúdený zločinec.

Moje odložené články

    Viac

    Najčítanejšie

    Nové v rubrike Svet