EURO 2024: Portugalci sú ďalšími postupujúcimi, Turecko zdolali rozdielom triedy

Po dvoch zápasoch majú na konte plný počet bodov.

Portugalská legenda Cristiano Ronaldo. Foto: TASR/AP

Portugalskí futbalisti si zaistili postup do osemfinále ME v Nemecku. V sobotňajšom (22. 6.) zápase F-skupiny zdolali Turecko 3:0 a obsadia prvé miesto v tabuľke.

O triumfe rozhodli už v prvom polčase, keď si v priebehu ôsmich minút zaistili dvojgólové vedenie. Najprv udrel Bernardo Silva a po ňom si dal kuriózny vlastný gól Samet Akaydin. Tretí gól pridal po zmene strán Bruno Fernandes.

Zverenci Roberta Martineza majú na konte plný počet šesť bodov, Turci o tri menej a Gruzínci s Čechmi po vzájomnej remíze jeden.

Portugalčania odohrajú záverečný skupinový duel v stredu 26. júna o 21.00 h v Gelsenkirchene proti Gruzínsku. Turecko nastúpi v rovnakom čase v Hamburgu proti Čechom. Z každej skupiny postúpia do osemfinále prví dvaja a štyria najlepší v šesťčlennej tabuľke tretích tímov.