Na hlavný obsah

Na nemeckého politika strany AfD zaútočili nožom. Len pár dní po tom, čo sa v tom istom meste odohral podobný incident

Politik sa momentálne nachádza v nemocnici.

Na nemeckého politika strany AfD zaútočili nožom. Len pár dní po tom, čo sa v tom istom meste odohral podobný incident
Na ilustračnej snímke nemecký policajt. Foto: TASR/AP

Na komunálneho politika z krajne pravicovej strany Alternatíva pre Nemecko (AfD) v utorok (4. 6.) večer zaútočili nožom v juhonemeckom meste Mannheim. Politik utrpel zranenia a páchateľa zadržali, informuje agentúra DPA s odvolaním sa na nemenované zdroje.

Incident sa odohral v utorok približne o 22.45 h SELČ. Polícia až v stredu (5. 6.) ráno oficiálne potvrdila, že došlo k policajnej operácii, bližšie informácie vraj poskytne v najbližších hodinách.

Podľa vyhlásenia okresnej organizácie AfD k incidentu došlo v blízkosti tržného námestia v Mannheime. Politik údajne prichytil pri čine osobu, ktorá tam strhávala plagáty. Po konfrontácii ho táto osoba napadla nožom, pričom utrpel rezné rany. Momentálne sa nachádza v nemocnici. AfD spája útok s extrémnou ľavicou, úrady to však zatiaľ nepotvrdili.

Útok sa odohral len pár dní po tom, čo na mannheimskom námestí došlo k zrejme islamisticky motivovanému útoku nožom, ktorý si vyžiadal život jedného policajta. Na zhromaždenie protiislamskej pravicovej občianskej skupiny Pax Europa v Mannheime útočil v piatok nožom 25-ročný muž z Afganistanu, ktorý žije v Nemecku od roku 2014.

Moje odložené články

    Viac

    Najčítanejšie

    Nové v rubrike Svet