Na hlavný obsah

Nešťastie počas rodinnej dovolenky: Bizarný úraz pripravil o život malú Lucy (†6)

Hliníková rukoväť rakety zasiahla dievča do hlavy.

Šesťročné dievča zomrelo niekoľko dní po tom, čo sa nešťastne zranilo bedmintonovou raketou. Incident sa stal počas rodinnej dovolenky v americkom štáte Maine, uviedla polícia. Informuje o tom spravodajský portál ABC News.

Oddelenie verejnej bezpečnosti v Maine ozrejmilo, že Lucy Morganová zo Štokholmu v štáte New Jersey sa 1. júna hrala so svojím starším bratom pred domom v Limericku, keď sa stal nešťastný incident.

„Vyšetrovatelia zistili, že hliníková rukoväť bedmintonovej rakety sa uvoľnila z drevenej rúčky. To spôsobilo, že zasiahla dievča do hlavy a prerazila jej lebku,“ uviedlo v tlačovej správe oddelenie verejnej bezpečnosti.

„Raketa sa zlomila pri švihu smerom nadol a ostrý kus spôsobil katastrofálne poranenie mozgu,“ povedal otec Lucy Jesse Morgan.

Prvý zasahujúci priviezli Lucy do nemocnice v Sanforde a potom ju vrtuľníkom previezli do Maine Medical Center v Portlande, kde v stredu (12. 6.) na následky zranení zomrela, uviedla polícia.

„Je toho oveľa viac, čo treba povedať, ľudia, ktorým treba poďakovať, a slzy, ktoré treba preplakať,“ uviedol Jesse Morgan na svojom blogu a vyzval ľudí, aby „viac objímali svoje deti.“

„Naše srdcia sú zlomené. Dnes sme medzi dvoma nemennými pravdami. Lucy prežíva nevýslovnú radosť s Pánom. My prežívame nevýslovný smútok a smútok,“ uviedol v liste cirkevnej komunite vedúci pastor kaplnky Ryan Boys.

Moje odložené články

    Viac

    Najčítanejšie

    Nové v rubrike Svet