Na hlavný obsah

Neznížila sa k osobným útokom a vulgárnosti, úradu dala vážnosť. Odborník na komunikáciu zhodnotil prínos Zuzany Čaputovej

Prirovnal ju k bývalému českému prezidentovi Václavovi Havlovi.

Neznížila sa k osobným útokom a vulgárnosti, úradu dala vážnosť. Odborník na komunikáciu zhodnotil prínos Zuzany Čaputovej
Prezidentka Zuzana Čaputová. Foto: TASR/Pavol Zachar

Najzásadnejšia pozitívna zmena, ktorá nastala po nastúpení Zuzany Čaputovej do prezidentského úradu bola, že do politického diskurzu sa dostala slušná, vecná a upokojujúca komunikácia, myslí si odborník na reklamu a komunikáciu Róbert Slovák.

Jej vystupovanie a komunikáciu prirovnal k bývalému českému prezidentovi Václavovi Havlovi.

„Bolo to vidno najmä v kontraste s politikmi, ktorých mala možnosť zažiť, či už ako premiérov alebo ako súčasť vlády. Ak si spomenieme na oveľa agresívnejšiu komunikáciu Roberta Fica či Igora Matoviča, tak toto bolo veľmi pozitívne,“ zhodnotil Slovák.

Podľa neho si Čaputová dokázala vydobyť svoje miesto v mužskom svete. „Neodstúpila, neznížila sa k osobným útokom či k vulgárnej komunikácii. Prezidentskému úradu dala vážnosť a slušnosť,“ povedal.

Počas jej prezidentského mandátu si prežila viacero kríz, od pandémie covidu-19, cez ruskú inváziu na Ukrajine, až po zmeny v poste predsedu vlády, ktoré sa udiali niekoľkokrát. „Práve v týchto krízových situáciách sa ukázal jej pokoj a to, ako dokázala verejnosti odkomunikovať náročné témy a zároveň vyslať pozitívny signál a podporiť ľudí v týchto ťažkých časoch,“ uzavrel odborník.

Moje odložené články

    Viac

    Najčítanejšie

    Nové v rubrike Slovensko