Na hlavný obsah

Šéf envirorezortu T. Taraba vymenoval nového riaditeľa SHMÚ

V apríli skončil vo funkcii po 11 rokoch M. Benko.

Šéf envirorezortu T. Taraba vymenoval nového riaditeľa SHMÚ
Minister životného prostredia Tomáš Taraba (nom. SNS). Foto: TASR/Jaroslav Novák

Novým riaditeľom Slovenského hydrometeorologického ústavu (SHMÚ) sa stal manažér v oblasti ekonomiky a informačných technológií Vasil Penev. Do funkcie ho na základe výsledkov riadneho výberového konania vymenoval minister životného prostredia Tomáš Taraba (nom. SNS). Informoval o tom odbor komunikácie envirorezortu.

Doterajšia poverená riaditeľka SHMÚ Ivana Herkel sa vráti na pôvodné miesto ekonómky v SHMÚ.

„Ide o skúseného manažéra, ktorý v minulosti pôsobil na viacerých riadiacich funkciách v oblasti financií a informačných technológií,“ skonštatovalo ministerstvo. Taraba od nového riaditeľa očakáva najmä lepšie riadenie projektov súvisiacich s informačnými technológiami, prijímanie správnych manažérskych rozhodnutí a nastavenie transparentného financovania SHMÚ.

Penev po absolvovaní štúdia pôsobil ako obchodný riaditeľ viacerých súkromných spoločností. Medzi rokmi 2016 až 2020 pracoval ako vedúci odboru informačných technológií v Dopravnom podniku Bratislava.

Rezort priblížil, že v SHMÚ pôsobil medzi rokmi 2017 a 2020 ako riaditeľ úseku podporných aktivít. V rokoch 2020 a 2021 bol poverený riadením sekcie ekonomiky v Sociálnej poisťovni. Súčasne pracoval od roku 2020 do roku 2024 ako projektový manažér medzinárodnej spoločnosti v IT oblasti.

Predchádzajúci riaditeľ SHMÚ Martin Benko skončil vo svojej funkcii v apríli. Dôvodov na odvolanie Benka bolo podľa Tarabu množstvo. Išlo predovšetkým o zlý manažment riadenia inštitúcie, osobitne v oblasti manažovania IT projektov. Benko povedal, že o žiadnych konkrétnych dôvodoch nevedel.

Moje odložené články

    Viac

    Najčítanejšie

    Nové v rubrike Slovensko