Na hlavný obsah

Silné búrky zasiahli Moravu a Sliezsko: Spadnutý strom zabil človeka

Voda zaplavila viaceré ulice, dážď spôsobil výpadok elektriny.

Silné búrky zasiahli Moravu a Sliezsko: Spadnutý strom zabil človeka
Ilustračná snímka. Foto: TASR/DPA

České regióny Moravu a Sliezsko zasiahli v stredu (19. 6.) večer silné búrky. Spadnutý strom zabil v Českom Těšíne človeka.

Nepriaznivé počasie prerušilo dopravu na železničných tratiach a voda zaplavila ulice vo viacerých obciach. Dažde spôsobili na niektorých miestach aj prerušenie dodávky elektrickej energie. Informovali o tom portály Novinky.cz a ČT24.cz.

„V súvislosti s búrkami, ktoré postupujú Moravskosliezskym krajom, sa zvyšuje počet výjazdov hasičov. V súčasnosti riešime popadané stromy a odčerpávanie vody zo zatopených pivníc rodinných domov. Aktuálne riešime 600 udalostí súvisiacich s búrkami,“ informovala po 22.00 h hovorkyňa tamojších hasičov Kamila Langerová.

Situácia sa pomaly upokojuje

Železničnú dopravu z dôvodu padnutých stromov prerušili v Olomouckom a Moravskosliezskom kraji. Problémy hlásia v železničnej doprave aj na hraniciach s Poľskom. Silné búrky sa prehnali aj južnou Moravou, podľa hasičov však nespôsobili toľko problémov ako na severovýchode ČR.

Situácia sa však pomaly upokojuje, informoval pred polnocou podľa ČT24.cz meteorológ z Českého meteorologického úradu.

„Máme ešte slabé zrážky na severovýchode územia, kde je stále zvýšená oblačnosť, ale musíme povedať, že situácia je oveľa pokojnejšia ako pred niekoľkými hodinami,“ uviedol. Na niektorých miestach je podľa neho už takmer jasno a začína sa ochladzovať. Meteorológovia neočakávajú v noci na štvrtok ďalšie búrky.

Na väčšine územia Moravy a Sliezska prevládalo v stredu tropické počasie s teplotami až 33 stupňov, informoval Český hydrometeorologický ústav (ČHMÚ). Ten na silné búrky upozornil už v priebehu dňa, výstraha platila do stredajšej polnoci.

Pozrite si blok relácie Aktuálne :24 o silných búrkach v Česku:

Moje odložené články

    Viac

    Najčítanejšie

    Nové v rubrike Svet