Na hlavný obsah

Srbi pohrozili odstúpením z ME, žiadajú potrestanie dvoch iných reprezentácii

Srbi chcú potrestať Albánsko a Chorvátsko za urážlivé pokriky fanúšikov.

Srbi pohrozili odstúpením z ME, žiadajú potrestanie dvoch iných reprezentácii
Na snímke srbské futbalové mužstvo pred duelom so Slovinskom. Foto: TASR/AP

Srbský futbalový zväz (FSS) pohrozil odstúpením svojho tímu z prebiehajúcich ME, ak Európska futbalová únia nepotrestá Albánsko a Chorvátsko za urážlivé pokriky ich fanúšikov v stredajšom (19. 6.) vzájomnom dueli B-skupiny (2:2).

Generálny sekretár srbského zväzu Jovan Surbatovič podľa agentúry Reuters uviedol, že podali formálnu sťažnosť pre nenávistné pokriky priaznivcov Albánska a Chorvátska. Tí údajne počas stredajšieho (19. 6.) duelu v Hamburgu zhodne skandovali „zabi, zabi, zabi Srba“.

„To, čo sa stalo, je škandalózne a budeme žiadať UEFA o sankcie, aj keby to malo znamenať nepokračovanie v súťaži. Ak ich UEFA nepotrestá, budeme rozmýšľať, ako ďalej,“ vyhlásil Surbatovič.

UEFA v pondelok začala disciplinárne konanie voči Srbskému futbalovému zväzu po tom, čo jeho priaznivci vyvesili transparent s „provokatívnym odkazom nevhodným na športové podujatie“ a za hádzanie predmetov na ihrisko počas zápasu Srbska s Anglickom (0:1).

Srbsko/srbské futbalové mužstvo na ME
Na snímke srbskí futbalisti počas predzápasovej rozcvičky pred zrakmi fanúšikov. Foto: TASR/AP

Srbi za to dostali pokutu v celkovej výške 14.500 eur. Kosovská futbalová federácia sa predtým sťažovala na srbských fanúšikov, ktorí údajne „prejavovali politické, šovinistické a rasistické odkazy proti Kosovu“.

„Naši fanúšikovia sa správali oveľa lepšie ako ostatní,“ reagoval Surbatovič. „Jedného fanúšika potrestali za rasistické urážky, ale nechceme, aby sa to pripisovalo iným. My Srbi sme gentlemani a máme otvorené srdce.“

Moje odložené články

    Viac

    Najčítanejšie

    Nové v rubrike Šport