Na hlavný obsah

Útočník Róbert Polievka skončil v Banskej Bystrici. V ďalšej sezóne si zahrá za maďarský prvoligový klub

Polievka strelil v uplynulej sezóne Niké ligy 2023/2024 13 gólov.

Útočník Róbert Polievka skončil v Banskej Bystrici. V ďalšej sezóne si zahrá za maďarský prvoligový klub
Na snímke útočník Róbert Polievka. Foto: TASR/Ján Krošlák

Slovenský futbalový útočník Róbert Polievka ukončil pôsobenie v MFK Dukla Banská Bystrica. Zamieril do tímu MTK Budapešť, ktorý účinkuje v najvyššej maďarskej súťaži. Banskobystrický klub informoval o odchode 28-ročného zakončovateľa na oficiálnej stránke.

Polievka strelil v uplynulej sezóne Niké ligy 2023/2024 13 gólov a spoločne s Tigranom Barseghyanom zo Slovana bol jej najlepší strelec. Člen širšieho reprezentačného tímu sa tesne nedostal na ME, keď sa nevošiel do záverečnej nominácie Francesca Calzonu.

Polievka sa poďakoval Dukle za prístup v jeho snahe vyskúšať zahraničné pôsobisko. „Všetci veľmi dobre vedeli, že si chcem vyskúšať zahraničnú ligu. Obrovské poďakovanie patrí majiteľovi klubu aj trénerom, ktorí mi pomáhali na tejto ceste, spoluhráčom a v neposlednom rade aj fanúšikom, ktorí ma podporovali počas všetkých rokov, ktoré som pôsobil v Bystrici,“ uviedol.

„Boli to pre mňa krásne roky a odnášam si najkrajšie spomienky – na futbal, na ľudí, na mesto. Verím, že sa ešte raz do Dukly vrátim a ľudia ma privítajú s rovnakou radosťou, ako keď ma vítali na každom zápase. Som hrdý, že som mohol byť kapitán mužstva,“ dodal slovenský útočník.

futbal

Moje odložené články

    Viac

    Najčítanejšie

    Nové v rubrike Šport