Na hlavný obsah

Útočník v Prahe napadol s nožom šesť ľudí. Polícia muža na mieste zadržala

Dvoch zranených po útoku nožom si prevzali záchranári.

Útočník v Prahe napadol s nožom šesť ľudí. Polícia muža na mieste zadržala
Útočník v Prahe napadol s nožom šesť ľudí. Foto: X/Policie ČR

Šesť osôb napadol v stredu (19. 6.) útočník na Argentínskej ulici v pražskej štvrti Holešovice. Dvoch zranených po útoku nožom si prevzali záchranári. Polícia muža na mieste zadržala, uviedla na sociálnej sieti X.

„Aktuálne riešime prípad napadnutia šiestich ľudí v Prahe 7 na Argentínskej ulici. Dvoch zranených po útoku nožom si prevzala do starostlivosti Zdravotnícka záchranná služba hlavného mesta Prahy. Motív zisťujeme a na mieste policajti zadržali 52-ročného útočníka,“ napísala polícia.

Incident sa podľa spravodajského servera Novinky.cz stal približne o 15.00 h na čerpacej stanici v pražskej štvrti Holešovice. Hovorkyňa záchrannej služby Jana Poštová uviedla, že ošetrili troch ľudí, ale dvoch z nich nebolo nutné transportovať do nemocnice.

„V starostlivosti sme mali muža, ktorý utrpel rezné poranenia v hornej časti tela. Bol mimo ohrozenia života. V stabilizovanom stave ho previezli do nemocnice,“ citoval jej vyjadrenie server Novinky.cz.

Útočník bol pod vplyvom alkoholu

Hovorca pražskej polície Jan Rybanský vo vysielaní stanice ČT24 spresnil, že muž na čerpacej stanici zaútočil nožom na prechádzajúceho motocyklistu, ktorému spôsobil zranenia na krku.

Kriminalisti potom zistili, že verbálne útočil na ďalších štyroch ľudí a jednu osobu zranil na ruke. „Podľa prvotných informácií útočil muž bez zjavného dôvodu, jednoducho, len tak,“ dodal Rybanský.

Na mieste sú podľa Rybanského slov policajti, ktorí zaisťujú verejný poriadok. Polícia neskôr na sociálnej sieti vylúčila, že by išlo o teroristický útok a dodala, že útočník pochádza z uvedenej lokality a je pod vplyvom alkoholu. Ďalšie ohrozenie alebo napadnutie v tejto súvislosti podľa nej nehrozí.

Moje odložené články

    Viac

    Najčítanejšie

    Nové v rubrike Svet