Na hlavný obsah

VIDEO: Letisko na Malorke zasiahla výdatná búrka. Voda zaplavila terminály aj pristávacie dráhy

Lety nemohli z Palmy vzlietnuť ani pristáť.

VIDEO: Letisko na Malorke zasiahla výdatná búrka. Voda zaplavila terminály aj pristávacie dráhy
Zaplavená pristávacia dráha na letisku v Malorke. Foto: X/FL360aero

Výdatné búrky zasiahli aj najväčší ostrov španielskych Baleár. Letisko Palma de Mallorca na Malorke v utorok (11. 6.) zaplavila voda. Lety nemohli na treťom najrušnejšom španielskom letisku vzlietnuť ani pristáť. Výdatné zrážky spôsobili záplavy na jeho pristávacích dráhach. Informuje o tom spravodajský kanál SkyNews.

Voda tiež tiekla zo stropu nákupnej zóny komplexu a presakovala cez okná. Meteorologická stanica na letisku v hlavnom meste ostrova zaznamenala zrážky takmer 5 cm za hodinu, pričom vrcholy dosiahli až 9 cm za menej ako hodinu.

Očití svedkovia povedali, že to bol „chaos“, pasažieri sa utekali schovať pred dažďom, ktorý sa valil cez strechu, informoval Mallorca Daily Bulletin.

Tretie najväčšie v Španielsku aktivovalo svoj núdzový plán. Lety na Malorku boli dočasne presmerované na alternatívne letiská, uviedol minister dopravy Oscar Puente.

Predstavitelia letiska uviedli, že búrka zasiahla 100 z “viac ako 900 letov“, ktoré mali byť v utorok prevádzkované na letisku v Palme, vrátene mnohých letov z britských destinácii ako Gatwick, Luton a Bristol. Napísal portál Daily Mail.

Letisku sa po ustúpení dažďa podarilo obnoviť prevádzku.

Moje odložené články

    Viac

    Najčítanejšie

    Nové v rubrike Svet