Na hlavný obsah

Výrobnú halu v Sučanoch zachvátili plamene, hasiči už požiar zlikvidovali

Na mieste zasahovalo niekoľko hasičov.

Výrobnú halu v Sučanoch zachvátili plamene, hasiči už požiar zlikvidovali
Zásah hasičov a policajtov pri požiari haly v Sučanoch. Foto: Facebook/Polícia SR - Žilinský kraj

Vo výrobnej hale na Priemyselnej ulici v Sučanoch (okres Martin) vypukol krátko po 13.30 h požiar. Ako informovala hovorkyňa Krajského riaditeľstva Hasičského a záchranného zboru (HaZZ) Mária Pohanková Zahatlanová, na mieste zasahovali ôsmi hasiči z Hasičskej stanice v Martine s tromi kusmi techniky.

„Udalosť bola hlásená ako požiar potrubia. Podľa informácií veliteľa zásahu však oheň zasiahol aj strechu a technologickú časť haly,“ uviedla Pohanková Zahatlanová. Doplnila, že do Sučian pre prípad potreby smerovalo aj hasičské sanitné vozidlo zo Žiliny.

Žilinská krajská polícia na sociálnej sieti informovala, že k požiaru vyslali príslušníkov Obvodného oddelenia Policajného zboru Martin – východ.

„V súvislosti s požiarom nedošlo k zraneniu žiadnej osoby. Príslušníci Policajného zboru na mieste pomáhali pri evakuácii osôb. Aktuálne zabezpečujeme miesto udalosti a po dohasení požiaru budeme vykonávať ďalšie potrebné úkony,“ priblížila polícia.

Krajská hasičská hovorkyňa informovala, že hasičom sa podarilo požiar zlikvidovať krátko po 15.00 h. Doplnila, že profesionálnym hasičom pri zásahu pomáhali dobrovoľní hasiči z Turian, Sučian a Martina – Priekopy.

„Na miesto bol privolaný zisťovateľ príčin požiarov a špecialisti z Požiarnotechnického a expertízneho ústavu Ministerstva vnútra SR. Odhadovaná škoda presiahla 200-tisíc eur,“ upresnila Pohanková Zahatlanová.

Moje odložené články

    Viac

    Najčítanejšie

    Nové v rubrike Regióny