Na hlavný obsah

Aj Copa America pozná prvého finalistu: Messiho Argentína má na dosah tretí titul na vrcholnom podujatí v rade

Argentínčania sa vo finále stretnú s víťazom duelu Uruguaj - Kolumbia.

Aj Copa America pozná prvého finalistu: Messiho Argentína má na dosah tretí titul na vrcholnom podujatí v rade
Na snímke radosť futbalistov Argentíny po góle Lionela Messiho do siete Kanady v semifinále Copa America. Foto: TASR/AP

Futbalisti Argentíny sa stali prvými finalistami Copa America. V semifinále v americkom East Rutherforde v New Jersey zvíťazili v stredu (10. 7.) nad Kanadou 2:0. O góly sa postarali v 22. minúte Julian Alvarez a v 51. minúte Lionel Messi.

Obaja súperi na seba narazili už v základnej A-skupine a duel sa skončil rovnakým výsledkom. Argentínčania sa vo finále stretnú s víťazom stretnutia Uruguaj – Kolumbia.

Messi sa na turnaji presadil po prvý raz a zaznamenal už 109 gólov v reprezentačnom drese. Viac má na konte iba Portugalčan Cristiano Ronaldo – 130. Tridsaťsedemročný kapitán úradujúcich majstrov sveta môže priviesť svoj tím k titulu na treťom vrcholnom podujatí v sérii, Argentína na Copa America obhajuje titul.

„Neskutočné, čo tento tím dokázal. Na nás zo starej gardy robí veľký dojem, že sme v ďalšom finále. Je to na tomto turnaji mimoriadne zložité. Tímy sú vyrovnané, trávniky zlé, horúčava mimoriadna,“ vyhlásil Messi podľa AP.

Hráč Interu Miami musel opäť čeliť otázkam, či nadchádzajúce finále nebude jeho posledným zápasom v reprezentačnom drese, no túto tému nechcel otvárať ani tréner národného tímu Lionel Scaloni. „Nechajme ho tak. On vie, že my mu nikdy nezatvoríme dvere. Môže s nami zostať dokedy bude chcieť. Umožnime mu rozhodnúť sa ako chce.“

Moje odložené články

    Viac

    Najčítanejšie

    Nové v rubrike Šport