Ani Schmiedlová sa na Wimbledone dlho neohriala: Z kanára v prvom sete sa otriasla, no napokon aj tak končí

Wang Ja-fan upravila vzájomnú bilanciu so Schmiedlovou na 4:1.

Na snímke slovenská tenistka Anna Karolína Schmiedlová počas zápasu prvého kola na Wimbledone. Foto: TASR/AP

Slovenská tenistka Anna Karolína Schmiedlová neuspela v prvom kole dvojhry na grandslamovom turnaji vo Wimbledone. Číňanke Wang Ja-fan podľahla 0:6, 6:3, 4:6. Slovensko tak prišlo na tráve All England Clubu aj o posledné želiezko v singli.

Rebecca Šramková prehrala v pondelok (1. 7.) s osemnástou nasadenou Ukrajinkou Martou Kosťukovou 3:6, 2:6.

Schmiedlová v prvom sete nenašla recept na rýchlu hru Wang Jan-fan, robila priveľa nevynútených chýb a inkasovala „kanára“. Na začiatku druhého dejstva prelomila podanie súperky a po potvrdení brejku sa ujala vedenia 2:0.

Za stavu 4:3 odvrátila tri brejkbaly a vynútila si tretí set. V ňom však mala navrch Číňanka, ktorá za stavu 2:2 vďaka sérii winnerov zobrala Schmiedlovej podanie. Wang Ja-fan upravila vzájomnú bilanciu so slovenskou jednotkou na 4:1. Všetky predchádzajúce duely sa hrali na harde.