Na hlavný obsah

Kmotrík ml. pred štartom sezóny: Bude kľúčová z pohľadu budúcnosti. Vypredané Tehelné pole šesťkrát do roka nestačí

Kmotríka trápi nízky počet predaných permanentiek.

Kmotrík ml. pred štartom sezóny: Bude kľúčová z pohľadu budúcnosti. Vypredané Tehelné pole šesťkrát do roka nestačí
Na snímke generálny riaditeľ ŠK Slovan Bratislava Ivan Kmotrík ml. počas tlačovej konferencie. Foto: TASR - Martin Baumann

Generálny riaditeľ futbalového klubu ŠK Slovan Bratislava Ivan Kmotrík ml. označil sezónu 2024/25 za rozhodujúcu z pohľadu budúcnosti pre slovenského sériového šampióna.

Slabší predaj permanentiek na domáce zápasy podľa neho spôsobuje obmedzenú konkurencieschopnosť na prestupovom trhu v porovnaní s klubmi z Česka, Rakúska či Maďarska.

„Čaká nás náročná sezóna. Povedal by som, že z pohľadu budúcnosti až kľúčová. Vnímam, že klub je na určitom rázcestí a tento ročník veľa napovie alebo môže zmeniť. Budeme sa musieť rozhodnúť, akou cestou ísť. Keď sme ako rodina vstupovali do klubu, tak sa nachádzal na nejakej úrovni a mali sme určité ciele a sny,“ začal Kmotrík.

„Musím povedať, že sa nám podarilo mnoho z nich naplniť,“ uviedol Kmotrík ml. v úvode utorňajšej (9. 7.)tlačovej konferencie. „Jeden z cieľov bolo, aby sme Slovan vrátili na európsku futbalovú mapu a vytvorili z neho rešpektovaný klub, akým v minulosti bol. Aby sme hrávali európske súťaže, do Bratislavy priniesli veľké mužstvá a ľudia sa mohli opäť tešiť,“ poznamenal Kmotrík.

Slovan sa v mnohých veciach vyrovnal Sparte či Grazu

Šéf najúspešnejšieho slovenského klubu neopomenul ani jeden z ďalších cieľov, ktorý je dôležitý po ekonomickej stránke.

„Stále sa nám nedarí prilákať divákov na ligové zápasy, čo vnímam ako kľúčové a smerodajné do budúcnosti klubu. Často sme konfrontovaní s našou konkurenciou v rámci Európy, ako je Slavia Praha, Sparta Praha, Ferencváros či rakúske kluby Sturm Graz, Rapid Viedeň a mnoho ďalších. Keď sa s nimi porovnáme, tak konštatujeme, že na mnohých úrovniach sa nám podarilo s nimi vyrovnať. Hovorím o štadióne, infraštruktúre, zázemí, hráčskom kádri. Máme kvalitných hráčov, je tu fantastický tréner, na všetkých týchto úrovniach sme sa im vyrovnali,“ uviedol Kmotrík.

„Momentálne však vnímam za kľúčové, aby sme sa spoločne s fanúšikmi a ľuďmi, ktorí nás podporujú, rozhodli, akým smerom ísť ďalej. Všetci vidíme, že Európa napreduje a aké obrovské pokroky urobili Sparta či Slavia. Majú predaných viac ako 15-tisíc permanentiek, vypredané štadióny a obrovské príjmy práve z fanúšikov či predaju suvenírov. Ja vnímam, že toto kľúčová otázka na nadchádzajúcu sezónu, ktorú si musíme zodpovedať, že kde chceme, aby bol Slovan o rok, o dva a či sa chceme vyrovnať konkurencii,“ pokračoval.

„Bez vyššej podpory a angažovanosti fanúšikov, to už nepôjde. Samozrejme, ďakujem všetkým permanentkárom za ich podporu, ako aj všetkým, ktorí chodia na jednotlivé zápasy. Vážim si každého, kto nás podporuje,“ skonštatoval Kmotrík.

Vypredané Tehelné pole šesťkrát do roka nestačí

Za kľúčový zdroj príjmu považuje Kmotrík práve predaj permanentiek. Ten je v súčasnosti v Slovane na úrovni 1600 predaných celosezónnych lístkov.

„Fanúšikovia a potenciál tu sú, žiaľ, nestačí, aby sme päť alebo šesťkrát do roka vypredali Tehelné pole a mohli si dovoliť investovať v prestupových oknách tak, ako Slavia alebo Sparta. Ak toto z dlhodobého alebo strednodobého pohľadu nezmeníme, tak nebudeme vedieť žiadnym spôsobom konkurovať a konkurencia sa bude vzďaľovať. My budeme uvažovať, čo ďalej.“

„Budeme musieť uvažovať nad zmenou filozofie či smerovania klubu, keďže sa to nedá, ak na tom nezapracujeme,“ povedal Kmotrík, ktorý hľadal súvislosti s možnosťami na prestupovom trhu, keďže v médiách rezonovali správy o tom, že Slovan má záujem o svojho bývalého útočníka Andraža Šporara, slovenského reprezentačného brankára Mareka Rodáka či mládežníckeho reprezentanta Adriána Kaprálika z MŠK Žilina.

„To všetko stojí enormné množstvo financií. Hráčom musíme ponúknuť aj vízie, aby videli, že klub má európske parametre. To sú jednak plné tribúny a na druhej strane financie, aby sme ich boli schopní do klubu priniesť. Urobili sme prestupy, ktoré sme chceli, ale sú aj také, ktoré sa nám nepodarili dotiahnuť,“ vyjadril sa Kmotrík.

Slovan doťahuje príchod brankára

Slovan v súčasnosti doťahuje príchod brankára, keďže po predošlej sezóne skončil Milan Borjan a v úvode sa bude mužstvo spoliehať na Martina Trnovského.

„Uvidíme, či sa to podarí do piatka. Na trhu ich bolo veľa, ale tých, čo sme chceli, boli pridrahí alebo mali iné predstavy o zmluve. Dohoda musí byť na oboch stranách. Verím, že dobrý brankár príde v piatok, najneskôr v sobotu a bude platný člen tímu a brankár výbornej úrovne,“ povedal Vladimír Weiss st., hlavný tréner Slovana.

„Belasí“ začnú sezónu duelom prvého predkola Ligy majstrov, v ktorom v stredu na Tehelnom poli privítajú klub FC Struga zo Severného Macedónska.

Moje odložené články

    Viac

    Najčítanejšie

    Nové v rubrike Šport