Portál Rádia Slobodná Ázia sa venuje zisteniam pekinského právnika, podľa ktorého pohrebné ústavy naprieč celou krajinou nelegálne obchodujú s ľudskými pozostatkami. Predávajú ich biotechnologickým firmám a tie z kostí vyrábajú zubné implantáty.
Miestne médiá po prevalení škandálu informovali, že vyšetrovatelia si na páchateľov posvietili a v prípade jednej konkrétnej firmy vraj zhabali 18 ton pozostatkov a desaťtisíce implantátov.
Prípadu z Číny sa v rubrike Čítanie zo zahraničnej tlače v Rádiu Slovensko venoval redaktor Slovenského rozhlasu Michal Dzúrik:
Správy o kauze však neskôr podľa Rádia Slobodná Ázia z čínskeho informačného priestoru zmizli a autori článku zistili, že právnika vyhodili z firmy, ktorú on sám založil.
Portál prízvukuje, že podobne s takzvanými whistleblowermi naložila aj vo viacerých iných prípadoch v minulosti.
V krajine uväznili alebo inak odstavili napríklad lekárov, ktorí poukázali na zakrývanie šírenia koronavírusu na začiatku pandémie. Rovnako tak aj tých, ktorí prehovorili o údajne štátom podporovanom kradnutí orgánov odporcom režimu.
Takpovediac zle skončili aj novinári, ktorí odkryli obchodovanie s tzv. kanálovým olejom, ktorý Číňania recyklovali z odpadových vôd a predávali ho do reštaurácií a do hotelov.