Nitrania a Popradčania ostávajú ako jediní s plným počtom bodov po dvoch kolách. Michalovce potvrdili, že to na Slovan vedia

Zvolen, Liptovský Mikuláš a Trenčín zatiaľ nebodovali.

Na snímke gólová radosť hokejistov HK Nitra. Foto: SITA/Martin Havran

Hokejisti HK Nitra a HK Poprad sú po úvodných dvoch kolách jediné tímy, ktoré v ročníku 2024/2025 ešte nestratili ani bod. Corgoni doma zdolali nováčika zo Žiliny 2:0, prvé čisté konto v sezóne vychytal fínsky brankár Sami Aittokallio. Popradčania uspeli na ľade Liptovského Mikuláša, ktorý porazili 4:3.

Prvé víťazstvo v sezóne zaznamenali hokejisti Spišskej Novej Vsi, ktorí triumfovali nad Trenčínom 4:1. Dva body si doma opäť pripísali Banskobystričania. Zverenci trénera Vladimíra Országha zdolali Košice 4:3 po samostatných nájazdoch.

Plný počet bodov si z hlavného mesta odniesli hokejisti Michaloviec, ktorí pokorili Slovan Bratislava 4:3. Po vysokej prehre s Popradom si chuť nenapravili Zvolenčania. Tí podľahli Novým Zámkom 2:3 a po dvoch kolách ostávajú bez bodu. Rovnako na tom je aj Liptovský Mikuláš a Trenčín.

Michalovce zdolali Slovan šiestykrát v rade

Hokejisti HK Dukla Ingema Michalovce si pripísali prvé víťazstvo v 32. ročníku najvyššej slovenskej súťaže. V nedeľňajšom (22. 9.) zápase druhého kola Tipos extraligy triumfovali na štadióne HC Slovan Bratislava tesne 4:3. Dukla tak zdolala „belasých“ aj v šiestom stretnutí v sérii.

HC Slovan Bratislava – HK Dukla Ingema Michalovce 3:4 (0:0, 2:3, 1:1)

Góly: 27. Egle (Bakoš, Takáč), 34. Dudáš (Acolatse, Lukošik), 59. Murphy (Takáč) – 25. Meliško, 26. Rönni (Bodák, Michnáč), 32. Solenský (Fominych), 44. Vašaš (Kabáč, Solenský). Rozhodcovia: J. Konc ml., Novák – Durmis, Hercog, vylúčení: 5:6, presilovky: 0:1, oslabenia: 0:0, 3414 divákov.

Slovan: Godla – Acolatse, Bačik, Kubka, Golian, Maier, Sersen, Královič – Pecararo, Hoelscher, Murphy – Bakoš, Egle, Takáč – Puliš, Bjalončík, Šille – Dudáš, Preisinger, Lukošik – Kukumberg

Michalovce: Junca – Drgoň, Meliško, Bodák, Slováček, Marcinko, Cibák, Pišoja – Daugavinš, Pu, Krastenbergs – Svitana, Johnson, Fominych – Michnáč, Rönni, Gabriel – Kabáč, Solenský, Vašaš

Domáci si v úvode zahrali dve presilovky, druhú skrátenú, no nevyužili ich. Diváci na gól čakali až do 25. minúty, no potom sa s nimi roztrhlo vrece a v priebehu deviatich minút ich padlo až päť.

Ako prví udreli hostia, ktorí sa po zásahoch Meliška a Rönniho v priebehu 26 sekúnd dostali do trháku. Vzápätí však znížil po peknej kombinácii Egle a po ňom takmer vyrovnal Pecararo.

Na snímke hráči Slovana Bratislava a Dukly Ingema Michalovce. Foto: TASR – Jakub Kotian

Michalovčanom vrátil dvojgólové vedenie v 32. minúte z dorážky Solenský, ale opäť prišiel kontaktný zásah domácich. Dudáš si našiel odrazený puk po strele Acolatseho a dostal ho do siete. Tréneri hostí si zobrali challenge na postavenie hráča v bránkovisku, ale neuspeli a tak hrali v oslabení.

Slovan presilovku nevyužil, naopak Michalovce v úvode tretej tretiny áno po šikovnom teči Vašaša a viedli 4:2. V ďalšom priebehu si dvojgólový náskok strážili a až na jednu šancu Pecarara domácich k obratu nepustili.

„Belasým“ svitla šanca 3:37 minúty pred koncom, keď išiel na trestnú Krastenbergs, po time oute odvolali Godlu a hrali 6 na 4. Presilovka im nevyšla, ale tesne po nej pri hre 6 na 5 znížil Murphy. Vzápätí však išiel zbytočne na trestnú Bačik a Michalovce už záver zvládli.

Košice prišli o dvojgólový náskok a tentokrát v nájazdoch neuspeli

Hokejisti Banskej Bystrice v druhom kole Tipos extraligy zdolali doma Košice 4:3 po samostatných nájazdoch a zaknihovali druhú výhru v sezóne za dva body. Košice prehrali po prvý raz, no druhýkrát bodovali. Dvoma gólmi sa blysol Šimon Petráš.

HC ’05 Banská Bystrica – HC Košice 4:3 pp a sn (0:1, 1:2, 2:0 – 0:0, 1:0)

Góly: 27. R. Faith (Scarlett, Boucher), 50. Adams (Wedman, Jasenec), 57. Weman (Scarlett, R. Faith), rozh. nájazd Bíreš – 1. Š. Petráš (Pollock, Teves), 25. Krivošík (Lamper), 34. Š. Petráš (Martel). Rozhodovali: Štefik, Kocúr – Tichý, Stanzel, vylúčení na 2 min.: 7:6, presilovky: 2:0, oslabenia: 0:1, 2026 divákov.

Banská Bystrica: Hrachovina – Scarlett, Chicoine, Michalčin, Zeleňák, Česánek, Žabka, D. Stránský – Petriska, Boucher, Voyer – Adams, Wedman, R. Faith – Výhonský, Bíreš, Tomka – Jasenec, Čunderlík, Matoušek

Košice: Janus – Teves, Deyl, Parlett, Gildon, Ferenc, Šedivý – Martel, Pollock, Š. Petráš – Jääskeläinen, Michal Chovan, T. Mikúš – Krivošík, Kohút, Lamper – Bartánus, Havrila, Rogoň

Košice mali výborný vstup do zápasu. Skóre otvorili po tridsiatich sekundách, keď sa presadil voľný Petráš po tečovanej strele. „Oceliari“ boli aktívnejším tímom v prvej tretine, ale druhý gól pridali až v druhom dejstve po brejku v oslabení, keď Lamperovu strelu Hrachovina vyrazil, no na dorážke uspel Krivošík.

Domáci hrali v druhej tretine až tri presilovky v rade, ale vyťažili z nich len jeden gól, na 1:2 znížil Faith z medzikružia do odkrytej bránky. Hostia potom po ubránení sa v oslabení znovu udreli a druhý svoj gól v zápase pridal v 34. minúte z trmy – vrmy pred bránkou Šimon Petráš.

V tretej tretine Košičania nevyužili tri presilovky v rade a pykali za to. Kontaktný gól na 2:3 dal z ojedinelého tlaku v útočnej tretine presnou strelou Adams a v závere na 3:3 vyrovnal v presilovke o dvoch hráčov z dorážky Wedman.

V predĺžení hostia nevyužili presilovku a tak sa rozhodlo v samostatných nájazdoch, v ktorých sa presadil iba domáci Bíreš.

Mezei najstarším obrancom s gólom v extralige, prvé čisté konto sezóny

Hokejisti HK Nitra zaznamenali druhé víťazstvo v novom ročníku Tipos extraligy. Obhajcovia majstrovského titulu zdolali nováčika súťaže tím Vlci Žilina 2:0. Kapitán „corgoňov“ Branislav Mezei sa stal vo veku 43 rokov, 11 mesiacov a 2 dni najstarším obrancom, ktorý skóroval v najvyššej slovenskej súťaži.

HK Nitra – Vlci Žilina 2:0 (0:0, 1:0, 1:0)

Góly: 32. Mezei (Cotton, Alger), 60. Gill (Jackson, Bajtek). Rozhodovali: Baluška, Krajčík – Gegáň, Hájnik, vylúčení: 8:7 na 2 min, presilovky a oslabenia: 0:0, 3600 divákov

Nitra: Aittokallio – Mezei, Cotton, Hain, Auk, Stacha, Vitaloš, Bača – Buček, Gill, Bajtek – Jackson, Alger, T. Pobežal – Okoličány, Čederle, Lacka – Csányi, Hrnka, Bačo

Žilina: Košarišťan – Tourigny, Gachulinec, J. Pobežal, Miller, Holenda, Djakov – Kolenič, Jones, Dej – Lukosevicius, Šmída, Mucha – Varga, Walega, Fejes – Koyš, Galamboš, Mráz

Ešte pred úvodným buly prebehlo pred vypredanými tribúnami symbolické vyvesenie vlajky, ktorá bude pod strechou štadióna pripomínať druhý titul v histórii klubu. Prvá tretina sa niesla vo vysokom tempe, no s výraznou nepresnosťou na hokejkách.

Aktívnejší boli domáci, ktorí prestrieľali súpera v pomere 15:5. V prostrednej časti sa početnosť streľby obrátila, ale strelecky sa presadili Nitrania zásluhou kapitána Mezeia, ktorého presný zásah bol v konečnom zúčtovaní víťazný.

HK Nitra
Strelec úvodného gólu Branislav Mezei z HK Nitra (vpravo) počas 2. zápasu Tipos extraligy 2023/2024 medzi HK Nitra – Vlci Žilina. Foto: SITA/Martin Havran

Vlci v treťom dejstve „hrýzli“, skúsili aj hru bez brankára, ale na body nedosiahli. Gólovú poistku pridal po exhibičnom vyšachovaní do prázdnej bránky Sahir Gill.

Zvolen neuspel ani proti Novým Zámkom

Hokejisti HC MIKRON Nové Zámky zvíťazili nad HKM Zvolen 3:2 v nedeľňajšom (22. 9.) zápase druhého kola Tipos extraligy. V úvodnom domácom zápase sezóny si napravili chuť po piatkovej (20. 9.) prehre na ľade Slovana Bratislava. Zvolenčania neuspeli ani v druhom zápase začínajúcej sezóny.

HC Mikron Nové Zámky – HKM Zvolen 3:2 (2:2, 1:0, 0:0)

Góly: 6. Ondrušek, 16. Komuls (Tvrdoň, Hamaliuk), 44. Guay – 3. Robertson (Marcinek), 16. A. Mišiak. Rozhodcovia: Klejna, Goga – D. Konc ml., Vyšný, vylúčení: 5:6 na 2 min., presilovky: 0:0, oslabenia: 0:0, 2124 divákov

Nové Zámky: Grande – Komuls, Roman, Luža, Kowalczyk, Novajovský, Semaňák, Meszároš – Ducharme, Guay, Golod – Tvrdoň, Slovák, Hamaliuk – Lapšanský, Linet, Handlovský – Kodhaj, Ondrušek, Ružek – H. Kováč

Zvolen: Kantor – Bindulis, Halbert, Hudec, Oligny, Beňo, Robertson, Sládok – Hecl, Sheehy, Kudrna – Zuzin, Olson, Bondra – A. Mišiak, Jendek, Marcinek – L. Lunter, Senčák, Macek

Už do 16. minúty videli diváci štyri góly, po dva na oboch stranách. Tímy si následne dávali väčší pozor na defenzívu a napokon o víťazstve domácich rozhodol kanadský útočník Nicolas Guay, ktorý v 44. minúte skóroval v presilovke.

Spišiakov prvý inkasovaný gól nezlomil, Trenčania ostávajú bez bodov

Hokejisti HK Spišská Nová Ves zvíťazili nad HK Dukla Trenčín 4:1 v nedeľňajšom (22. 9.) zápase druhého kola Tipos extraligy. V druhom zápase sezóny dosiahli prvé víťazstvo, keď si napravili chuť po piatkovej (20. 9.) prehre v Banskej Bystrici. Trenčania sú po dvoch dueloch bez bodu.

HK Spišská Nová Ves – HK Dukla Trenčín 4:1 (2:1, 1:0, 1:0)

Góly: 12. Andrusiak (MacKinnon, Romaňák), 17. MacKinnon (Andrusiak, Hannoun), 31. Chlán (Džugan, Števuliak), 45. Hannoun – 7. Josling (Green, Stapley). Rozhodcovia: Žák, Rojík – Tomáš, Knižka, vylúčení: 2:1 na 2 min., presilovky: 1:0, oslabenia: 0:0, 2926 divákov

Spišská Nová Ves: Mitens – Ališauskas, Žiak, MacKinnon, Romaňák, Valach, Groch, S. Barcík – Rapáč, Ford, Majdan – Hannoun, Myklucha, Andrusiak – Števuliak, Chlán, Džugan – Danielčák, Bortňák, Drábek

Trenčín: Melicherčík – Cardwell, Hlaváč, Schmiemann, Hatala, Bokroš, Starosta, Macejko, Laurenčík – Ahl, Baláž, Záborský – Josling, Stapley, Green – Hudec, Sojčík, Burzan – Tomík, Dej, Krajčovič

Ďalší popradský legionár s hetrikom

Hokejisti HK Poprad zvíťazili na ľade HK 32 Liptovský Mikuláš 4:3 v nedeľňajšom (22. 9.) zápase druhého kola Tipos extraligy. Po úvodnom súťažnom víkende majú na konte plný počet 6 bodov. Liptáci si nenapravili chuť po piatkovej prehre v Žiline 2:3 a sú bez bodu. Na víťazstve „kamzíkov“ sa hetrikom podieľal kanadský útočník Adam Cracknell.

HK 32 Liptovský Mikuláš – HK Poprad 3:4 (1:0, 0:3, 2:1)

Góly: 17. Uhrík (Vankúš, Šandor), 49. Chmielewski (Tkáč), 60. Quince (Réway, Ullman) – 23. Žitný (Suchý, Urbánek), 25. Cracknell (Coskey, Kotvan), 40. Cracknell (Nauš), 57. Cracknell (Centazzo, Kotvan). Rozhodcovia: Crman, Hronský – Pribula, Kacej, vylúčení: 5:5 na 2 min., navyše Foote 5 min. + DKZ za napadnutie hlavy alebo krku, Mezovský 5 min. + DKZ (obaja L. Mik.) za vrazenie na mantinel, presilovky: 1:3, oslabenia: 0:0, 1004 divákov

L. Mikuláš: Surák – Foote, Jendroľ, Ullman, Žilka, F. Fekiač, Mezovský – Gerlach, Quince, Avcin – Pereskokov, Réway, Sukeľ – Tkáč, Uhrík, Chmielewski – Nespala, Vankúš, Šandor

Poprad: Vay – Turan, Bourque, Ligas, Kotvan, Fereta, Brejčák, Sluka – Calof, Cracknell, Centazzo – Coskey, Šiška, Nauš – Šotek, Suchý, Giľák – Murín, Urbánek, Žitný – Kundrik