Košice oslávili návrat do zrekonštruovanej arény víťazstvom, Spišiakom vystrieľal triumf trojgólový Andrusiak

Na čelo tabuľky sa prepracovali Nitrania, na dne ostáva Trenčín.

Hráči HC Košice sa radujú z víťazstva. Foto: SITA/Tomáš Somr

Hokejisti HK Nitra sú po šiestom kole noví lídri Tipos extraligy. V regionálnom derby triumfovali na ľade Nových Zámkov 6:1 a po treťom víťazstve za sebou vedú tabuľku o skóre pred Spišskou Novou Vsou. So stratou jedného bodu sú za dvojicou vlaňajších finalistov Michalovce a Banská Bystrica.

Nitrania potvrdili fazónu aj vďaka dvom gólom Bretta Ritchieho, ktorý má po dvoch zápasoch v slovenskej extralige bilanciu 2+3. Spišiaci si na domácom ľade poradili s Liptovským Mikulášom 4:3 po predĺžení.

Hosťom nedopriali prvé víťazstvo v sezóne, hoci s nimi trikrát prehrávali o gól. Liptáci siahali na prvý triumf, no Zack Andrusiak v presilovke počas hry bez brankára vyrovnal a v predĺžení dokonal nielen obrat domácich, ale aj svoj prvý hetrik v najvyššej slovenskej súťaži. Stal sa už piatym hráčom s tromi gólmi v prebiehajúcej sezóne, pričom všetci z nich sú legionári.

Nováčik zo Žiliny nenadviazal na víťazstvo nad Slovanom Bratislava 6:1 a rovnakým pomerom podľahol domácim Michalovciam. Duel spestrila pästná výmena medzi Marekom Valachom a Kirillom Djakovom.

Na prvé víťazstvo čakajú nielen Liptáci, ale aj hráči Dukly Trenčín. Tí nebodovali ani v šiestom zápase sezóny. Domáci viedli od 14. minúty 2:0 a tento náskok im napokon stačil na triumf 2:1, keďže hostia už iba skorigovali zásluhou Jozefa Baláža.

Až v šiestom zápase sezóny si hráči HC Košice prvýkrát vyskúšali domáce prostredie. Rekonštrukcia v Steel aréne sa skončila až začiatkom októbra a „oceliari“ nadviazali na bodové zisky z predošlých zápasov aj proti Zvolenu. Hostí zdolali 2:1 po predĺžení, keď v 62. minúte rozhodol Brett Pollock. Pre Zvolenčanov to bola tretia prehra za sebou. Košičania sú jediný tím, ktorý bodoval vo všetkých doterajších zápasoch.

Šieste kolo sa začalo štvrtkovou (3. 10.) predohrávkou v Bratislave, v ktorej domáci Slovan zvíťazil nad Popradom 5:1. Bilanciou 1+2 sa prezentovala najnovšia akvizícia Slovana Richard Pánik.

Žilina tentokrát ďalšieho favorita neprekvapila

Hokejisti HK Dukla Ingema Michalovce si v piatkovom (4. 10.) zápase šiesteho kola Tipos extraligy poradili s tímom Vlci Žilina 6:1. Pripísali si štvrté víťazstvo z uplynulých piatich stretnutí. Žilinčania nedokázali nadviazať na predchádzajúce dve výhry proti Košiciam a Slovanu.

HK Dukla Ingema Michalovce – Vlci Žilina 6:1 (2:1, 2:0, 2:0)

Góly: 8. Bodák (Daugaviňš, Krastenbergs), 15. Fominych (Rockwood, Svitana), 27. Vašaš (Solenský), 35. Krastenbergs (Daugaviňš, Johnson), 47. Rönni (Rockwood), 58. Valach – 4. Mucha (Gachulinec, Koyš). Rozhodcovia: Kocúr, Snášel – Tomáš, Bogdaň, vylúčení: 5:3 na 2 min, navyše Valach 5+DKZ za bitku – Ďakov 5+DKZ za bitku, presilovky: 1:1, oslabenia: 0:0, 2523 divákov

Michalovce: Glosár – Bodák, Slováček, Drgoň, Cibák, Pišoja, Meliško, Jasečko – Daugaviňš, Rockwood, Krastenbergs – Svitana, Johnson, Pu – Fominych, Rönni, Valach – Kabáč, Solenský, Vašaš

Žilina: LaCouvée – Pobežal, Tourigny, Rajnoha, Gachulinec, Ďakov, Holenda – Kolenič, Jones, Mucha – Lukosevicius, Walega, Bezúch – Varga, Mráz, Fejes – Rojko

Trenčín sa víťazstva nedočkal ani na šiesty pokus

Hokejisti Banskej Bystrice zdolali v šiestom kole Tipos extraligy na domácom ľade Duklu Trenčín 2:1, keď o výhre rozhodli dvoma gólmi Bouchera v prvej tretine. Hostia po nich striedali brankára Valenta za Melicherčíka, no na zisk prvého bodu v sezóne im to nestačilo.

Oliver Voyer
Na snímke Oliver Voyer (Banská Bystrica).Foto: TASR – Ján Krošlák

Domáci dvoma gólmi Bouchera vyhnali v trinástej minúte z bránky Valenta a následne sa im už Melicherčíka medzi žrďami nepodarilo prekonať. V druhej tretine nevyužili ani štyri presilovky v rade. V tretej inkasovali v oslabení z hokejky Baláža, avšak záver duelu zvládli, aj keď Trenčín odvolal brankára a hral v šestici.

HC MONACObet Banská Bystrica – HK Dukla Trenčín 2:1 (2:0, 0:0, 0:1)

Góly: 1. Boucher (Chicoine, Voyer), 14. Boucher (Bíreš, Wedman) – 48. J. Baláž (Josling, Cardwell). Rozhodcovia: Baluška, T. Orolin – M. Orolin, Ordzovenský, vylúčení: 4:5 na 2 min, presilovky: 0:1, oslabenia: 0:0, 2051 divákov.

Banská Bystrica: Hrachovina – Scarlett, Chicoine, Zeleňák, Žabka, Michalčin, D. Stránský, Česánek – Petriska, Boucher, Voyer – Adams, Wedman, R. Faith – Výhonský, Bíreš, Tomka – A. Stránský, Čunderlík, Matoušek

Trenčín: M. Valent (14. Melicherčík) – Cardwell, Macejko, Hatala, Schmiemann, Hlaváč, Starosta, T. Bokroš, D. Hudec – Green, J. Baláž, Ahl – Josling, Stapley, Záborský – Sojčík, Bortňák, Leskinen – T. Tomík, Dej, Krajčovič

Liptáci trikrát viedli, ani to im na triumf nad Spišiakmi nestačilo

Hokejisti HK Spišská Nová Ves zvíťazili v piatkovom (4. 10.) zápase šiesteho kola Tipos extraligy nad HK 32 Liptovský Mikuláš 4:3 po predĺžení. Víťazný gól strelil v 62. minúte Zack Andrusiak, ktorý skompletizoval svoj prvý hetrik v najvyššej slovenskej súťaži.

Liptáci siahali po prvom víťazstve, v zápase trikrát tesne viedli, no práve Andrusiak v 59. minúte vyrovnal v presilovke počas hry domácich bez brankára.

Spišiaci dosiahli štvrté víťazstvo za sebou a po šiestich zápasoch majú na konte 13 bodov. Liptovský Mikuláš naďalej čaká na prvý triumf, na predposlednom mieste tabuľky má dva body. V drese domácich debutoval útočník Stephen Harper, v tíme hostí prvýkrát nastúpil útočník Roman Žitný.

HK Spišská Nová Ves – HK 32 Liptovský Mikuláš 4:3 pp (1:1, 1:1, 1:1 – 1:0)

Góly: 3. Rapáč (Fort, Majdan), 34. Andrusiak (MacKinnon, Ford), 59. Z. Andrusiak (MacKinnon, Ford), 62. Andrusiak (Harper) – 2. Chmielewski (Taylor), 26. Tkáč (Foote, Hraško), 55. Quince (Gerlach). Rozhodcovia: Žák, Klejna – Frimmel, Stanzel, vylúčení: 1:5 na 2 min., presilovky: 2:0, oslabenia: 0:0, 2134 divákov

Spišská Nová Ves: Valluš – Ališauskas, Žiak, MacKinnon, Romaňák, Valach, Groch – Rapáč, Ford, Majdan – Števuliak, Chlán, Hannoun – Harper, Drábek, Andrusiak – Vandas, Myklucha, Džugan

Liptovský Mikuláš: Fitzpatrick – Foote, Hraško, Taylor, Mezovský, F. Fekiač, Lalík, S. Barcík, Štrbáň – Gerlach, Quince, Avcin – Žitný, Sukeľ, Réway – Tkáč, Uhrík, Chmielewski – Žilka, Vankúš, Vojtech – Šandor

Košice ostávajú jediným tímom, ktorý bodoval v každom zápase

Hokejisti HC Košice vyhrali v piatkovom (4. 10.) zápase šiesteho kola Tipos extraligy nad HKM Zvolen 2:1 po predĺžení. Víťazný gól strelil v 62. minúte útočník Brett Pollock.

Pre Košičanov to bol prvý domáci zápas v sezóne, keďže v jej úvode prebiehala rekonštrukcia Steel Arény. Košičania sú naďalej jediný tím, ktorý bodoval v každom z doterajších zápasov. Zvolen prehral tretí duel za sebou.

HC Košice – HKM Zvolen 2:1 pp (0:0, 1:1, 0:0 – 1:0)

Góly: 40. Mikúš (Chovan, Petráš), 62. Pollock (Petráš) – 27. Senčák (Macek, Bindulis). Rozhodcovia: Krajčík, Novák – Pribula, Knižka, vylúčení: 3:1 na 2 min, presilovky a oslabenia: 0:0, 4368 divákov

Košice: Riečický – Parlett, Teves, Ferenc, Gildon, Šedivý, Deyl, Mitro – Petráš, Chovan, Mikúš – Martel, Pollock, Jääskeläinen – Bartánus, Krivošík, Lamper – Rogoň, Havrila, Repčík

Zvolen: Kantor – Bindulis, Halbert, Beňo, Oligny, Sládok, Robertson, Hudec – Hecl, Sheehy, Kudrna – Mišiak, Olson, Kukuča – Zuzin, Marcinek, Bondra – Senčák, Jendek, Macek – Gron

Nitra definitívne rozhodla v poslednom dejstve

Hokejisti HK Nitra zvíťazili v regionálnom derby na ľade Nových Zámkov 6:1 v piatkovom (4. 10.) zápase šiesteho kola Tipos extraligy. O svojom triumfe definitívne rozhodli v záverečnej tretine, ktorú vyhrali 4:0.

Nitrania si pripísali piate víťazstvo v sezóne a na čele tabuľky majú 14 bodov, rovnako ako Spišská Nová Ves. O dva presné zásahy v drese majstra sa postaral Brett Ritchie.

HC Mikron Nové Zámky – HK Nitra 1:6 (1:1, 0:1, 0:4)

Góly: 2. Golod (Slovák) – 18. Ritchie (Cotton), 36. Ritchie (Cotton, Bajtek), 41. Bajtek (Buček, Cotton), 41. Buček (Gill), 50. Csányi (Hrnka), 51. Auk (Bajtek, Jackson). Rozhodcovia: Výleta, Rojík – D. Konc ml., Hercog, vylúčení: 5:5 na 2 min, presilovky: 0:3, oslabenia: 0:0, 2412 divákov

Nové Zámky: Grande (51. Tamminen) – Komuls, Roman, Luža, Kowalczyk, Konrád, Semaňák – Štrauch, Guay, Gegeris – Golod, Slovák, Tvrdoň – Lapšanský, Linet, Handlovský – Kodhaj, Ondrušek, Ružek – Ridzoň

Nitra: Aittokallio – Cotton, Mezei, Auk, Bača, Vitaloš, Stacha, Fatul – Ritchie, Gill, Buček – Bajtek, Bubela, Jackson – Lacka, Pobežal, Okoličány – Bačo, Hrnka, Csányi