Tipos extraliga: Bystričania šiestimi gólmi v tretej tretine otočili duel so Slovanom. Nitra ukončila domácu sériu štyroch prehier

Na čele tabuľky ostáva Spišská Nová Ves.

Na snímke uprostred Andrej Kukuča (Banská Bystrica) v zápase so Slovanom. Foto: TASR/Ján Krošlák

Hokejisti HC MONACObet Banská Bystrica zvíťazili v 14. kole Tipos extraligy nad Slovanom
Bratislava 6:4, hoci v tretej tretine prehrávali 1:4. Štyrmi gólmi sa blysol domáci Wedman.

V tíme spod Urpína je rozsiahla maródka, pre otras mozgu nenastúpil útočník Šoltés, na poslednú chvíľu sa však zrealizovala výmena medzi Zvolenom, keď k Bystričanom zamieril útočník Kukuča a odišiel obranca D. Stránsky.

Hostia boli v prvej tretine aktívnejší a ujali sa vedenia pohotovou strelou z uhla v podaní Pecarara. V druhej tretine pretavili prevahu v presilovke po tvrdej strele Bakoša spoza kruhu.

Následne domáci prepli na vyššie obrátky a v tretej tretine vyrovnali štyrmi gólmi Wedmana z 1:4 na 4:4. Víťazný gól strelil v 58. minúte v presilovke Scarlett a poistku do prázdnej bránky pridal sekundu pred koncom Adams. Slovan prehral druhý duel za sebou.

HC MONACObet Banská Bystrica – HC Slovan Bratislava 6:4 (0:1, 0:1, 6:2)

Góly: 41. Wedman (R. Faith, Adams), 49. Wedman (Adams, Chicoine), 50. Wedman (Adams, Scarlett), 52. Wedman (R. Faith), 58. Scarlett (Adams, Chicoine), 60. Adams – 11. Pecararo (Ortega, Hoelscher), 30. Bakoš (Golian, Pánik), 44. Pánik (Bakoš), 48. Hoelscher (Pánik, Golian). Rozhodovali: T. Orolin, Kocúr – Hajnik, Ordzovenský, vylúčení: 5:5 na 2 min, presilovky: 2:2, oslabenia: 0:0, 2372 divákov.

Banská Bystrica: Hrachovina – Scarlett, Chicoine, Michalčin, Česánek, L. Kozák, Žabka – Výhonský, Boucher, Voyer – Adams, Wedman, R. Faith – Kukuča, Petriska, Tomka – Valigura, Čunderlík, Matoušek

Slovan: Šutov – Bačik, Brincko, Kubka, Golian, Královič, Sersen, Maier – Pecararo, Hoelscher, Ortega – Bakoš, Egle, Pánik – Takáč, Bjalončík, Minárik – Dudáš, Kukumberg, Lukošik

Košičania vykročili za presvedčivým výsledkom už v 19. sekunde

Hokejisti HC Košice zvíťazili v piatkovom zápase 14. kola Tipos extraligy nad HK Dukla Trenčín vysoko 7:1. Za presvedčivým výsledkom vykročili už v 19. sekunde, keď skóroval Joona Jääskeläinen, ktorý napokon nazbieral tri body (2+1).

Hostia strelili svoj jediný gól až za stavu 7:0. Pri presnom zásahu Andreja Hatalu asistoval aj 16-ročný útočník Juraj Jonas Durčo, pre ktorého to bol debut v extralige.

HC Košice – HK Dukla Trenčín 7:1 (2:0, 3:0, 2:1)

Góly: 1. Jääskeläinen (Ferenc), 13. Krivošík (Mikúš, Jääskeläinen), 26. Jääskeläinen (Pollock, Krivošík), 27. Chovan (Rogoň, Repčík), 34. Martel (Chovan, Petráš), 50. Petráš (Pollock, Teves), 53. Šimun (Rogoň) – 57. Hatala (Baláž, Ďurčo). Rozhodcovia: Klejna, Snášel – Tvrdoň, Knižka, vylúčení: 6:5 na 2 min., presilovky: 3:0, oslabenia: 0:0, 3772 divákov.

Košice: Riečický – Teves, Deyl, Ferenc, Gildon, Bartoš, Šedivý – Mikúš, Krivošík, Martel – Jääskeläinen, Pollock, Petráš – Bartánus, Chovan, Repčík – Šimun, Havrila, Rogoň

Trenčín: Grigals (27. Valent) – Cardwell, Starosta, Hatala, Schmiemann, Bokroš, Laurenčík, Hlaváč, Bečár – Green, Stapley, Leskinen – Josling, Baláž, Krajčovič – Hudec, Bortňák, Sojčík – Ďurčo, Vaňo, Maruna

Spišiaci si poradili s nováčikom

Hokejisti HK Spišská Nová Ves zvíťazili v piatkovom zápase 14. kola Tipos extraligy nad nováčikom DOXXbet Vlci Žilina 2:0. Na čele tabuľky si udržali štvorbodový náskok pred priebežne druhými Košicami. Spišiaci tým zároveň predĺžili víťaznú sériu na domácom ľade, ktorá od začiatku sezóny trvá už sedem zápasov.

O ich góly sa postarali najproduktívnejší hráč a zároveň aj najlepší strelec súťaže Zack Andrusiak a Josh Kestner. Brankár Mareks Mitens si udržal prvé čisté konto v slovenskej extralige. Žilinčania prehrali vo štvrtom zápase za sebou.

HK Spišská Nová Ves – DOXXbet Vlci Žilina 2:0 (1:0, 1:0, 0:0)

Góly: 18. Andrusiak (Ford, Kestner), 28. Kestner (Harper). Rozhodcovia: J. Konc ml., Jobbágy – Vyšný, Tichý, vylúčení: 9:5 na 2 min., presilovky: 1:0, oslabenia: 0:0, 2512 divákov.

Spišská Nová Ves: Mitens – Ališauskas, Groch, Valach, Žiak, Barcík, Romaňák – Rapáč, Ford, Majdan – Harper, Hannoun, Kestner – Števuliak, Myklucha, Andrusiak – Vandas, Drábek, Džugan – Danielčák

Žilina: LaCouvee – Djakov, Tourigny, Pobežal, Miller, Holenda, Gachulinec – Kolenič, Jones, Bezúch – Fejes, Walega, Mucha – Varga, Galamboš, Beták – Mráz, Šmida, Koyš

Liptáci sa výhrou odlepili z dna tabuľky

Hokejisti HK 32 Liptovský Mikuláš zvíťazili v piatkovom zápase 14. kola Tipos extraligy nad HKM Zvolen 4:3. Liptáci sa vďaka trojbodovému zisku odlepili z dna tabuľky, na ktorom boli spoločne s Duklou Trenčín a Novými Zámkami. Zvolenčania zostali na ôsmej priečke so 17 bodmi.

Hostia v zápase od úvodu doťahovali a darilo sa im to až do stavu 3:3. Rozhodujúci gól strelil v 52. minúte kanadský útočník Brendan Ranford, ktorý zaznamenal aj jednu asistenciu a bilanciu 1+1 si pripísal v uplynulých troch dueloch.

HK 32 Liptovský Mikuláš – HKM Zvolen 4:3 (1:1, 2:1, 1:1)

Góly: 7. Šandor (Nespala, Vankúš), 21. Quince (Ranford, Foote), 40. Quince (Gerlach, Hraško) 52. Ranford (Quince, Mezovský) – 17. Hecl (Viedenský), 28. Macek (Sheeny), 48. Mišiak (Hecl). Rozhodcovia: Baluška, Štefik – Bogdaň, Pribula, vylúčenia: 2:1 na 2 min., presilovky: 0:1, oslabenia: 0:0, 811 divákov.

L. Mikuláš: Surák – Lalík, Foote, Hraško, Ullman, Mezovský, Jendroľ, Štrbáň, Vojtech – Ranford, Quince, Gerlach – Avcin, Sukeľ, Réway – Chmielewski, Uhrík, Žitný – Šandor, Vankúš, Nespala

Zvolen: Kantor – Halbert, Bindulis, Oligny, Sládok, Robertson, Hudec, Stránsky – Mišiak, Olson, Hecl – Macek, Sheeny, Bondra – Marcinek, Viedenský, Zuzin – Lunter, Jendek, Gron

Nitra ukončila domácu sériu štyroch prehier

Hokejisti HK Nitra ukončili negatívnu sériu štyroch prehier na vlastnom ľade. „Corgoni“ zvíťazili v piatkovom zápase 14. kola Tipos extraligy nad HK Poprad 7:4 a v tabuľke sa s 24 bodmi posunuli na piatu priečku o skóre pred Slovan Bratislava. Popradčania nebodovali po troch víťazstvách za sebou, majú o bod menej a patrí im 7. miesto.

„Kamzíci“ pod Zoborom od úvodnej tretiny doťahovali. Na góly Tomáša Hrnku, Jakuba Lacku aj Anthonyho Camaru ešte dokázali reagovať hostia dvoma presnými zásahmi Mateja Giľáka a gólom Aurela Nauša. Rozhodujúce bolo tretie dejstvo, v ktorom sa Nitrania presadili až štyrikrát. Dôležitý bol rýchly gól Miloša Bubelu, ktorý skóroval už po 19 sekundách a definitívne naklonil misky váh na stranu Nitry.

V 50. minúte sa k nemu druhým presným zásahom v dueli pridal Camara, na ktorého ešte reagoval jeho krajan Adam Cracknell, no Popradčania už na body nedosiahli ani v záverečnej hre bez brankára. Inkasovali v nej ešte dvakrát z hokejok Samuela Bučeka a Tomáša Pobežala.

HK Nitra – HK Poprad 7:4 (2:2, 1:1, 4:1)

Góly: 5. Hrnka (Stacha, Buček), 19. Lacka (Jackson, Bubela), 30. Camara (Ritchie, Buček), 41. Bubela (Vitaloš), 50. Camara (Cotton), 60. Buček, 60. Pobežal (Lacka) – 11. Giľák (Kundrik), 20. Nauš (Cracknell, Calof), 36. Giľák (Šiška), 53. Cracknell (Mlynarovič, Bourque). Rozhodcovia: Rojík, Krajčík – Hercog, D. Konc ml., vylúčenia: 3:5 na 2 min., presilovky: 2:0, oslabenia: 0:0, 2576 divákov

Nitra: Aittokallio – Mezei, Lisý, Auk, Cotton, Stacha, Vitaloš – Buček, Hrnka, Bajtek – Camara, Gill, Ritchie – Jackson, Bubela, Lacka – Okoličány, Pobežal, Csányi – Bačo

Poprad: Belányi – Kotvan, Brejčák, Bourque, Romančík, Fereta, Turan, Sluka – Nauš, Cracknell, Calof – Centazzo, Suchý, Murphy – Kundrik, Šiška, Giľák – Paločko, Török, Mlynarovič

Michalovce potvrdili úlohu favorita

Hokejisti HK Dukla Ingema Michalovce potvrdili úlohu favorita a zvíťazili v piatkovom zápase 14. kola Tipos extraligy na ľade HC Mikron Nové Zámky 4:0. Hostia sa udržali s 27 bodmi na treťom mieste tabuľky, Novozámčania majú na konte iba deväť a sú na poslednej priečke o skóre za Duklou Trenčín.

Michalovce potiahlo gólmi kvarteto legionárov. Presadili sa Renars Krastenbergs, Ondřej Slováček, Ben Johnson a premiérovo v extralige aj lotyšský obranca Arturs Kulda.

HC Mikron Nové Zámky – HK Dukla Ingema Michalovce 0:4 (0:2, 0:2, 0:0)

Góly: 5. Krastenbergs (Svitana), 9. Slováček (Svitana, Bodák), 36. Johnson (Daugavinš), 40. Kulda (Valach). Rozhodcovia: Crman, Goga – Orolin, Frimmel, vylúčenia: 4:3 na 2 min., presilovky: 0:0, oslabenia: 0:1, 1013 divákov.

Nové Zámky: Grande – Maalahti, Komuls, Roman, Lalonde, Semaňák, Luža, Chatrnúch – Tvrdoň, Slovák, Golod – Kováč, Ondrušek, Hamaliuk – Handlovský, Ducharme, Lapšanský – Karaffa, Ružek, Kodhaj

Michalovce: Junca – Slováček, Bodák, Brejčák, Meliško, Kulda, Drgoň – Fominych, Johnson, Daugavinš – Krastenbergs, Rockwood, Svitana – Michnáč, Valach, Varga – Vašaš, Solenský, Kabáč