Weiss: Som rád, že som tento zápas prežil. Bola to vysoká škola futbalu. Guardiola sa chce do Bratislavy ešte vrátiť

Slovan podľahol Manchestru City 0:4.

Tréner Vladimír Weiss počas duelu s Manchestrom City. Foto: TASR - Jakub Kotian

Obrovské prekvapenie sa na Tehelnom poli v prvý októbrový deň nezrodilo. Futbalisti Slovana Bratislava pri svojom druhom vystúpení v prestížnej Lige majstrov podľahli hviezdami nabitému Manchestru City 0:4.

Keďže sa podobný výsledok očakával, sklamanie v tvárach belasých nebolo až také obrovské a Slovanisti uznali jasnú kvalitu súpera. Aktéri duelu na oboch stranách sa však zhodli, že na vypredanom Národnom futbalovom štadióne panovala skvelá atmosféra.

Španielsky tréner v službách Manchestru City Pep Guardiola sa dokonca nechal počuť, že by sa do Bratislavy ešte niekedy rád vrátil. Prečítajte si, čo povedali aktéri stretnutia pre televíznu stanicu Nova Sport.

Vladimír Weiss st., tréner Slovana: „Som rád, že som tento zápas prežil, trocha srandujem. Samozrejme, nikdy som nehral proti takému mužstvu. Herne to bola jasná záležitosť. Oni majú fantastickú dynamiku a anglická liga je najlepšia. Pre nás je česť hrať proti takýmto mužstvám. Úplne iný svet. My sa musíme radovať, že hráme túto súťaž. Užili sme si to, ale aj vytrpeli. Hráči bojovali, mali sme prvú šancu duelu a možno by to bolo veselšie a bránili by sme inak.

Volil som zámerne túto zostavu za zásluhy, šancu dostali hráči, ktorí vybojovali súťaž. Ďakujem divákom, boli fantastickí. Atmosféra bola fantastická a verím, že taká bude aj v ďalších domácich zápasoch. Je to pre nás vysoká škola, hrali sme s fantastickými hráčmi a tento klub je úplne inde. Čakal som takýto priebeh. Aj pre mňa je to zážitok hrať proti najlepšiemu tímu a trénerovi. Naživo som ani ja takúto kvalitu ešte nevidel.“

Dominik Takáč, brankár Slovana: „Začalo sa to dosť zle, keď bolo po pätnástej minúte 0:2. Všetko mi vtedy napadlo, ako to môže dopadnúť. Výsledok 0:4 nie je ideálny, ale vieme, s kým sme hrali, je to jeden z top tímov na svete. Na jednej strane som si užíval atmosféru, na druhej strane som vedel, že náš ešte čaká náročná „šichta“, takže nie je čo oslavovať.

Každý dal do zápasu všetko, čo mohol. Bola to skvelá skúsenosť. Veľmi náročný zápas, ale oni hrajú stále takýmto štýlom. Sústredil som sa na svoj výkon a ďakujem fanúšikom za podporu. Vždy som sa sústredil na ďalšiu situáciu. Chceli sme streliť gól a potešiť ľudí, no takto to dopadlo.“

Na snímke zľava Dávid Strelec (Slovan) a brankár Stefan Ortega Moreno (Manchester).Foto: TASR/Jakub Kotian

David Strelec, útočník Slovana: „Bolo to nesmierne ťažké. Snažili sme sa vykrývať priestory, ale oni hrali trpezlivo a počkali si na svoje šance. Chceli sme dať gól, škoda prvej minúty, že to nepadlo. Mohli sme vyhrávať. Fanúšikovia boli fantastickí aj za nepriaznivého stavu. Hrali vynikajúco. Ťažko sa nám útočilo z hlbokého bloku. Škoda, že sme dostali dva rýchle góly.“

Phil Foden, krídelník City a strelec druhého gólu: „Bolo to úžasné, atmosféra bola výborná. Som spokojný so svojím výkonom. V úvode sezóny som mal problémy a teší ma, že som si napravil chuť.“

Pep Guardiola
Na snímke tréner Pep Guardiola.Foto: SITA/AP

Pep Guardiola, tréner Manchestru City: „Som veľmi šťastný. Rovnako som spokojný, aký sme mali prechod do útoku. Hrali sme veľmi dobre v prvom polčase, hlavne v prvých 15-20 minútach. Mali sme veľa šancí a mohli sme pridať aj ďalšie góly. Máme veľa hráčov, aj mladí odohrali kvalitný duel. Atmosféra bola fantastická, diváci stále spievali. Som šťastný, že sme tu mohli hrať a budem rád, keď sa ešte niekedy vrátim do Bratislavy alebo na Slovensko.“