Na hlavný obsah

Recepty z tretej série najsladšej šou Pečie celé Slovensko sú dostupné už aj v knižnej podobe

Krst má za sebou aj kniha Silvie Lispuchovej - Fenomén hlásateľky.

Recepty z tretej série najsladšej šou Pečie celé Slovensko sú dostupné už aj v knižnej podobe
Krst knihy receptov zo šou Pečie celé Slovensko. Foto: STVR

Osobnosti Slovenskej televízie a rozhlasu uviedli do života nové knihy vydavateľstva STVR. Na knižnom veľtrhu Bibliotéka predstavili účastníci tretej série Pečie celé Slovensko knihu receptov. Krst má za sebou aj kniha Silvie Lispuchovej – Fenomén hlásateľky.

Všetky recepty, ktoré diváci tretej série šou Pečie celé Slovensko videli na televíznych obrazovkách, zozbierali do jednej knihe.

Pokrstila ju víťazka tretej série s povereným riaditeľom STVR Igorom Slaninom. Súťažiaci tretej série pekárskej šou rozdali fanúšikom aj svoje autogramy.

„Toto už je 3. séria knihy, ktorá vychádza z úspešnej šou Pečie celé Slovensko. A keďže máme veľmi dobré čísla sledovanosti, tak som presvedčený o tom, že bude nasledovať aj kniha číslo štyri o pečení,“ vyhlásil Slanina.

„Knihe by som zaželala riadne zamastené strany, plné cukru, múky, krému a nejaké pozahýňané strany, aby tá kniha naozaj robila radosť všetkým, ktorí z nej budú piecť,“ uviedla víťazka 3. série Pečie celé Slovensko Timea Strnál.

Novým knihám z dielne vydavateľstva STVR sa v Správach venovala redaktorka Andrea  Šeligová:

Programové hlásateľky

Vydavateľstvo STVR divákom pripomenulo aj ikony televíznych obrazoviek, ktorými boli programové hlásateľky. Táto profesia zanikla v roku 2003. Silvia Lispuchová ich vyspovedala a v knihe Fenomén hlásateľky zhrnula všetko, čo sa spájalo s ich prácou.

„Mapuje hlásateľské obdobie a všetky hlásateľky v tom období, aj hlásateľov, samozrejme, aj pánov, takže zistíte, že je to veľmi zaujímavé povolanie. Neprestane vás prekvapovať, čo všetko obnášalo, aké to bolo ťažké,“ priblížila autorka knihy Lispuchová.

„Doba v minulosti bola, samozrejme, oveľa pomalšia a tomu zodpovedala aj televízna práca. A čo bolo na práci televíznej hlásateľky v porovnaní napríklad s dnešnými moderátormi iné bolo to, že sa kládol dôraz na interpretáciu textu, na kultivovanosť textu, na kultivovanosť vystupovania na televíznej obrazovke, vizáže,“ hovorí bývalá programová hlásateľka STV Emma Tekelyová.

Súčasťou profesie programovej hlásateľky bol aj čas strávený v maskérni. Podobnú skúsenosť si môžu vyskúšať aj návštevníci kozmetického veľtrhu Interbeauty, ktorý sa končí tento víkend.

Moje odložené články

    Viac

    Najčítanejšie

    Nové v rubrike Slovensko