Na hlavný obsah

Kufre, mobily aj ukulele: Na košickej stanici sa uskutočnila dražba zabudnutých vecí vo vlakoch

Na stanicu prišlo niekoľko desiatok ľudí.

Kufre, mobily aj ukulele: Na košickej stanici sa uskutočnila dražba zabudnutých vecí vo vlakoch
Burza strát a nálezov ŽSR v Košiciach. Foto: RTVS

Kufre, batohy, mobily, dokonca ukulele dražili na železničnej stanici v Košiciach. Veci si zabudli cestujúci vo vlakoch a dlhodobo o ne neprejavili záujem. Aukcie organizuje Železničná spoločnosť niekoľkokrát do roka. Košická železničná stanica sa na pár hodín premenila na aukčnú miestnosť.

Do dražby sa dostali veci, ktoré si ľudia zabudli vo vlakoch a neprejavili o ne záujem. „Zaujala ma hlavne tá atmosféra a to, akým spôsobom je to robené. Je to viac osobné, ľudia si musia všímať jeden druhého,“ uviedol účastník dražby Benjamín.

„Keďže ľudia to nepotrebujú, respektíve sa nehlásili na tie veci, tak sa zužitkujú,“ skonštatovala účastníčka dražby Soňa.

Na košickú železničnú stanicu prišlo niekoľko desiatok ľudí. Mnohí z nich sú pravidelnými dražiteľmi. „Sme veľmi prekvapení, účasť je vysoká, sú tu skalní záujemcovia, tí čo stále. Ľudia prihadzujú, tešia sa,“ povedala prokuristka a licitátorka Jana Študencová.

„Ceny už na základe našich skúseností chystáme asi tak, aby boli prijateľné do prvého kola. Aby boli motivujúce na to, aby bol boj o ten predmet a potom si už klienti nastavujú ceny,“ vyhlásil vedúci centra predaja zo Železničnej spoločnosti Slovensko Ján Urbančík.

Dražbe na železničnej stanici v Košiciach sa v Správach RTVS z regiónov venoval redaktor Ondrej Behún:

„Mám tam nejaký obraz, lezeckú súpravu, pár mobilov, nejaké oblečenie,“ uviedol účastník dražby Marián.

„Mne sa podarilo raz nechať dáždnik v MHD, ale už sa nenašiel. Keby bol nejaký dobrý dáždnik, tak pravdepodobne by som mala záujem,“ prezradila účastníčka dražby Soňa.

„Nikdy neviete, za koľko sa čo vydraží, či je to zberateľský kúsok alebo prosto len tak pre radosť,“ povedala Študencová.

Ľudia zabúdajú rôzne veci

Vo vlakoch ľudia zvyknú zabúdať rôzne veci, aj kuriózne. Medzi tie patrí napríklad akvárium či erotické pomôcky. „Rôzne veci, ktoré človek si ani nevie predstaviť, že ich niekto nechá vo vlaku,“ uznal Urbančík.

Ak si predsa len vo vlaku niečo zabudnete, čo najskôr informujte Kontaktné centrum železničnej spoločnosti. Ak tak neurobíte, po istom čase sa vaše veci môžu dostať do takejto verejnej dražby.

Moje odložené články

    Viac

    Najčítanejšie

    Nové v rubrike Regióny