Stredisko v Crans Montane zavalil sneh, zjazd s Vlhovou posunuli

Závod by sa mal začať o 13.15 h.

Na snímke slovenská lyžiarka Petra Vlhová počas tréningu v Crans Montane. Foto: TASR/AP

Piatkový (22. 1.) zjazd žien v Crans Montane sa začne najskôr o 13.15 h namiesto pôvodného štartu o 10.00 h. Prvé z trojice pretekov Svetového pohára alpských lyžiarok v tomto švajčiarskom stredisku museli posunúť na neskôr pre silné sneženie počas noci. Organizátori potrebujú čas navyše na úpravu trate, aby bola bezpečná pre zjazdárky.

Medzi 51 pretekárkami v štartovnej listine v Crans Montane figuruje s číslom 12 Slovenka Petra Vlhová. Líderka Svetového pohára má za sebou solídne vystúpenia v meraných tréningoch, kde obsadila 11. a 22. miesto. Vlhovej zjazdovka v Crans Montane relatívne vyhovuje.

Práve v tomto lyžiarskom stredisku dosiahla pred 11 mesiacmi svoj najlepší výsledok vo Svetovom pohári v zjazde, keď skončila štvrtá. Od pódia ju vtedy delilo iba 16 stotín sekundy.