Majsterkami sveta v hádzanej sa stali Nórky

Vo finále zdolali olympijské šampiónky z Francúzska.

Nórska hádzanárka Veronica Kristiansenová (vľavo) sa teší z gólu vo finále MS v hádzanej Foto: TASR

Nórske hádzanárky získali zlaté medaily na majstrovstvách sveta v Španielsku. V nedeľňajšom (19. 12.) finále s Francúzskom triumfovali 29:22, keď otočili polčasové skóre 12:16.

Nórky si tak zabezpečili štvrtý titul majsteriek sveta, prvý od roku 2015 a je to už ich celkovo jedenásty cenný kov zo svetových šampionátov (4-4-3). Olympijské víťazky z Tokia Francúzky naposledy vyhrali titul na MS 2017.

Dánske hádzanárky získali bronzové medaily. V nedeľňajšom stretnutí o tretie miesto v Granollers zdolali domáce reprezentantky 35:28, keď po polčase viedli 16:13.

Pre Dánky je to prvý cenný kov od roku 2013, keď získali bronz na MS v Srbsku. Španielky nenadviazali na striebro spred dvoch rokov na šampionáte v Japonsku.