Niké liga: Podbrezová ostáva na čele, Slovan s prvou trojbodovou výhrou

Duel Trnavy s Košicami odložili.

V Ružomberku sa body delili

Futbalisti MFK Ružomberok remizovali v sobotňajšom (12.8.) domácom zápase 3. kola Niké Ligy s FK DAC 1904 Dunajská Streda 1:1. Domácim patrí v neúplnej tabuľke siedme miesto, DAC je na štvrtej priečke.

MFK Ružomberok – FK DAC 1904 Dunajská Streda 1:1 (1:0)

Góly: 45.+1 Domonkos – 74. Trusa. Rozhodovali: Kružliak – Hancko, Štrbo, ŽK: Luterán, Maslo, Zsigmund – Krstovič, Pinto, 1678 divákov.

Ružomberok: Krajčírik – Mrva (81. Úradník), Maslo, Malý, Kotula – Luterán, Lavrinčík (62. Zsigmund) – Gerec (62. Šefčík), Domonkos, Chobot (75. Tučný) – Boďa (81. Crien)

Dunajská Streda: Popovič – Pinto, Risvanis, Brunetti (18. Csinger, Andzouana – Herc, Káčer (63. Gavrič), Dimun – Trusa, Krstovič, Ramadan (90+ Vitális)

Ružomberčania sa dostali do vedenia gólom s nálepkou do šatne. V úplnom závere nadstavenej prvopolčasovej dvojminútovky Marián Chobot potiahol domácu akciu po ľavej strane a po prihrávke Martina Boďu, otvoril skóre Kristóf Domonkos prízemnou strelou – 1:0.

Po zmene strán išiel DAC s jednoznačným imperatívom zmeniť stav na tabuli, pritlačil domáci tím na jeho polovici, postupne zvyšoval obrátky a v 74. minúte sa dočkal vyrovnávajúceho gólu po hlavičke Mateja Trusu.

V Žiline videli fanúšikovia gólové hody

Futbalisti MŠK Žilina zvíťazili v sobotňajšom (12. 8.) zápase 3. kola Niké Ligy nad AS Trenčín 5:2 a poskočili na druhé miesto tabuľky práve pred svojho súper. Ten prehral prvýkrát v novej sezóne.

MŠK Žilina – AS Trenčín 5:2 (3:0)

Góly: 11. Iľko, 36. a 83. Ďuriš, 42. Kaprálik, 90.+2 Addo – 60. a 90. Ibrahim. ŽK: Rusnák – D. Hollý. Rozhodovali: Smolák – Pozor, Pacák, Diváci: 1568.

MŠK Žilina: Belko – Minárik, Stojčevski, Nemčík (C) – Rusnák (70. Javorček), Sauer (80. Kopas), Gidi (59. Myslovič), Bari – Kaprálik (80. Essomba), Ďuriš, Iľko (59. Addo)

AS Trenčín: Vozinha – M. Kmeť, Bondarenko (73. Bagin), Stojsavljević, Kozlovský – Ibrahim, Bariš (C), Gajdoš (46. H. Gong) – dos Santos (46. D. Hollý), Kupusović (83. Akila), Soares (89. Sunday)

Trenčín chcel v Žiline potvrdiť víťaznú formu. Oba tímy zvyknuté na umelý trávnik predviedli v prvom polčase solídny futbal, Žilinčania však boli mimoriadne efektívni a po góloch Iľka, Ďuriša a Kaprálika viedli 3:0.

V druhom polčase pomohli Trenčínu striedania, najmä Gong oživil ofenzívu AS na pravej strane, čo vyústilo do gólu Ibrahima. V 80. minúte sa za potlesku tribún rozlúčil so žilinským dresom Adrián Kaprálik, následne dal svoj druhý gól v zápase Ďuriš.

Niké liga: Dávid Ďuriš sa raduje z gólu.
Na snímke sa raduje z gólu Dávid Ďuriš (Žilina).Foto: TASR

Druhý gól v zápase pridal v 90. minúte aj Rahim Ibrahim, no v nadstavenom čase ešte pridal piaty zásah Žiliny Addo a stanovil tak konečný výsledok prestrelky na 5:2.

Podbrezová ostáva na čele

Futbalisti FK Železiarne Podbrezová zvíťazili v sobotnom zápase 3. kolá Niké ligy nad FC ViOn Zlaté Moravce 1:0. Jediný gól stretnutia strelil v 5. minúte Marek Bartoš. Podbrezovčania majú po troch kolách na konte plný počet deväť bodov a upevnili si pozíciu lídra tabuľky.

FK Železiarne Podbrezová – FC ViOn Zlaté Moravce 1:0 (1:0)

Góly: 5. Bartoš, ŽK: Bartoš, Kováčik – Majdan, Rozhodovali: Ziemba – Kuba, Kmec

Podbrezová: Ludha – Grešák, Oravec, Bartoš – Kováčik, Bajo (46. Špyrka), Paraj, Talakov (46. Blahút) – Galčík (85. Ďatko), Kuzma (64. Sanusi), Kabongo (76. Bakaľa)

Z. Moravce: Slávik – Majdan (70. Suľa), Moško, Nagy, Čonka – Gono, Duga (78. Ďubek), Brenkus (70. Weir) – Mondek, Čerepkai (74. Mijič), Švec (78. Nsumoh)

Slovan s prvou trojbodovou výhrou

Futbalisti ŠK Slovan Bratislava zvíťazili v sobotnom stretnutí 3. kola Niké ligy na ihrisku MFK Skalica 2:1. „Belasí“ sa výhrou naladili na odvetný duel 3. predkola Ligy majstrov na pôde izraelského Maccabi Haifa. Slovan má po troch kolách domácej súťaže na konte päť bodov, Skalica nazbierala tri.

MFK Skalica – ŠK Slovan Bratislava 1:2 (0:2)

Góly: 60. Podhorin – 21. Marcelli, 41. Barseghjan, ŽK: Blackman (Slovan), Rozhodovali: Marhefka – Jekkel, Zemko, 3000 divákov

Skalica: Junas – Krčík, Podhorin, Ranko, Matejov – M. Nagy (80. Mášik), Hollý – Kousal (46. Baumgartner – 51. Smékal), Haša, Yao – Sobczyk (71. Vlasko)

Slovan: Hrdina – Blackman, Križan, Wimmer, Vojtko – Zmrhal, Barseghjan (80. Kankava), Lichý, Tolič (80. Zuberu), Marcelli (68. Agbo) – Strelec (68. Abubakari)

Slovan poslal do vedenia v 21. minúte premiérovým gólom v najvyššej slovenskej súťaži osemnásťročný mládežnícky reprezentant Nino Marcelli.

Do polčasu zabezpečil favoritovi dvojgólový náskok arménsky krídelník Tigran Barseghjan. Po hodine hry znížil na konečných 1:2 domáci obranca Oliver Podhorin.

Niké liga
Na snímke vľavo Cesar Rodolfo Blackman Camareno (Slovan) a vpravo Yann Michael Yao (Skalica).Foto: TASR

Vladimír Weiss st. a Nino Marcelli hodnotia duel:

Strelecké trápenie Michalovčanov pokračuje

Futbalisti MFK Dukla Banská Bystrica zvíťazili na ihrisku MFK Zemplín Michalovce 3:0 v piatkovom zápase 3. kola Niké ligy.

MFK Zemplín Michalovce – MFK Dukla Banská Bystrica 0:3 (0:2)

Góly: 3. Rymarenko, 19. Uhrinčať, 88. Polievka. Rozhodovali: Očenáš – Štofik, Vitko, ŽK: Volanakis, Bednár – Migaľa, Willwéber

Michalovce: Száraz – Marjanovič, Bednár, Volanakis (46. Jánošík) – Šimko, Šimamura (46. Steinhübel), Karasjuk, Bahi – Marcin, Žofčák (77. Vaško), Adekunle (46. Pavúk)

Banská Bystrica: Hruška – Migaľa (79. Godál), Uhrinčať, Hlinka, Willwéber, Záhumenský – Ľupták (78. Pišoja), Richtárech, Acosta (74. Slebodník) – Rymarenko (90. Guimaraes), Polievka (90. Depetris)

Hostia vykročili za prvým triumfom v sezóne úspešným úvodom zápasu, keď už v 3. minúte Martin využil Rymarenko nedôraz domácich v defenzíve.

Od 19. minúty bol náskok hostí dvojgólový po zásahu Jakuba Uhrinčaťa, ktorý zužitkoval Rymarenkov center. Michalovčania nedokázali prekvapiť defenzívu Dukly, ktorá bez väčších problémov kontrolovala dvojgólový náskok. Skóre zápasu uzavrel v 88. minúte Róbert Polievka.

Hráči Michaloviec majú po troch zápasoch na konte jeden bod za bezgólovú remízu a ako jediní zatiaľ nestrelili ani gól. Banská Bystrica má o tri body viac.