Slovenská štvorica kajakárov absolvovala časovku kajak krosu. K najrýchlejším sa nepriblížili

Časovka rozhodovala o nasadení do rozjázd.

Slovenskí vodní slalomári Matej Beňuš a Jakub Grigar. Foto: TASR/AP

Slovenský vodný slalomár Jakub Grigar obsadil v piatkovej časovke kajak krosu na OH v Paríži 19. miesto výkonom 71,18 s. Jeho krajan Matej Beňuš skončil na 23. mieste časom 73,54. V rovnakej disciplíne v kategórii žien patrilo 20. miesto Eliške Mintálovej za 75,26, Zuzana Paňková obsadila 30. pozíciu výkonom 79,36. Časovka rozhodovala o nasadení do rozjázd.

V časovke mužov sa predstavilo 38 pretekárov, v súťaži žien štartovalo o jednu menej. Všetci postúpili do 1. kola vyraďovacích bojov, ktoré je na programe v sobotu. O medaily sa bude bojovať v pondelok. Najrýchlejšie časy predviedli Brit Joseph Clarke (66,08) a Francúzka Camille Prigentová (70,33).

Slovenské vodné slalomárky Eliška Mintálová a Zuzana Paňková.