Futbalisti Komárna si pripísali historicky prvé body v najvyššej lige

Na ihrisku FC Košice bodovali naplno.

Futbalisti KFC Komárno. Foto: SITA/Martin Havran

Futbalisti KFC Komárno získali prvé body v najvyššej slovenskej súťaži. Po prehrách v úvodných dvoch kolách zabodovali naplno na ihrisku FC Košice, keď domácich zdolali 1:0. O ich triumfe v zápase piateho kola Niké ligy rozhodol v 80. minúte rumunský útočník Nandor Tamas.

Domáci boli v prvom polčase ofenzívne aktívnejší, dostali sa až k 14 streleckým pokusom, ale napokon ani jeden nesmeroval na bránku Trefila. Blízko ku gólu bol v 20. minúte Medved, no v sľubnej pozícii netrafil bránku.

Trefil o šesť minút pohotovo zasiahol po tom, čo si jeho spoluhráč Pillár hlavou takmer strelil vlastný gól. Dôležitý moment priniesla 35. minúta, keď domáci kapitán Krivák dostal po dvoch fauloch na Voleského v krátkom slede dve žlté.

Druhý polčas sa začal šancami Ganbayara a Magdu, ale skóre sa nezmenilo. Rozhodujúci moment zápasu priniesla 80. minúta. V nej Špyrka odcentroval za obranu Košíc, Tamas nespadol do ofsajdovej pasce a zblízka prekonal Šípoša – 0:1.

V nadstavenom čase mohol vyrovnať striedajúci Dos Santos, ale po prihrávke Medveda nevyužil sľubnú šancu.